czwartek
| 26 kwietnia 2018
 

Swastyka symbolem pokoju i miłości... jeśli jest na tęczowym tle

Redakcja: | 12 sierpnia 2017

Firma KA Design wypuściła do sprzedaży bluzy i koszulki ze swastyką na tęczowym tle. Projektanci chcieli przekonać, że może być to symbol wszystkiego, co dobre. 

"Oto swastyka, ma 5000 lat. Jest symbolem pokoju, miłości, szczęścia, wieczności i życia. Jednak pewnego dnia Naziści zabrali swastykę, obrócili ją o 45 stopni i zamienili ją w nienawiść, zamienili w strach, zamienili w wojnę, zamienili w rasizm, zamienili we władzę. Napiętnowali swastykę. Na zawsze. Wygrali. Ograniczyli naszą wolność. A może nie? Swastyka powraca. Razem z pokojem, miłością, szacunkiem, wolnością. Prezentujemy nową swastykę. Noś wolność!" – zachęcają sprzedawcy.

Pomysł jednak nie spodobał się środowiskom żydowskim i homoseksualistom.

– Jestem przerażony i zszokowany tym, że ktoś szuka zysku w taki sposób. Swastyka nie reprezentuje środowisk LGBT  

– powiedział dr Dvir Abramovich z australijskiej Ligi Antydefamacyjnej.

Użytkownicy mediów społecznościowych również nie pozostawili na KA Design suchej nitki. Platforma "Teespring", na której dostępna była odzież z tym wzorem, usunęła asortyment oraz wydała oświadczenie, z którego wynika, że "żadna bluza ze swastyką nie została sprzedana".

interia.pl/cwik/Fot. Twitter Boring Me 2 Death


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij