czwartek
| 24 maja 2018

Krzysztof Pieczyński pobity. Szybka reakcja wiceministra Jakiego: To skandal!

Redakcja: | 18 stycznia 2018
Krzysztof Pieczyński

Znany z kontrowersyjnych, bardzo antychrześcijańskich wypowiedzi aktor Krzysztof Pieczyński zamieścił na Facebooku post, w którym opisuje przykre przeżycia, jakie spotkały go w ostatnich dniach, porównując je do tych... ze stanu wojennego. Gwiazdor nie omieszkał przy tej okazji potępić patriotów i katolików.

"Kiedy w stanie wojennym w maju 1983 roku na manifestacji przeciwko komunie pobiło mnie ZOMO leżałem 10 dni w szpitalu. Nigdy o tym nie mówiłem, ani nie dochodziłem żadnych praw, gdyż byłem jednym z dziesięciu milionów członków Solidarności i nie czułem się bohaterem z tego powodu, że mnie pobili"

– napisał Pieczyński.

Gwiazdor padł ofiarą pobicia. Jak relacjonował Pieczyński agresor kopał go, nazywał "pedałem" i uderzył w twarz. Aktor zamieścił dwa zdjęcia, na których widać obrażenia. 

"Jednak tym razem upubliczniam to, co się stało. Mniej boli nie to, że zostałem pobity, ale bardziej nienawiść człowieka, który to zrobił. Zachowywał się w taki sposób, że gdyby obawiał się kary prawdopodobnie by mnie zabił przekonany o własnej słuszności"

– kontynuował Pieczyński.

"Podobni do niego mają dość nienawiści, żeby nieść przed sobą krzyż i chrystianizować Europę 
Myślę, że ludzie podobni do niego są współczesnymi patriotami, katolikami oraz przyszłymi członkami Obrony Terytorialnej zakładanej przez ministra Macierewicza" 

– przedstawił swoje wywody aktor (pisownia oryg. – red.).

– Nasze informacje wskazują, że doszło do awantury między mężczyznami. Obaj zgłosili się do najbliższej jednostki policji przy ul. Wilczej, gdzie zgłosili zawiadomienie o naruszeniu nietykalności cielesnej. Jak wynika z ich relacji, mieli pokłócić się, szarpać, zadawać sobie uderzenia. Dokładnie wyjaśniamy okoliczności i przyczynę tego zdarzenia

– stwierdziła Anna Kędzierzawska ze stołecznej policji.

Pod postem na Facebooku aktor zamieścił link do artykułu o tym zajściu. 

"Krzysztof Pieczyński, aktor teatralny i filmowy, znany jest też ze swoich krytycznych wypowiedzi wobec Kościoła katolickiego. W sobotę o godz. 20:00 będzie gościem Agnieszki Gozdyry w programie »Skandaliści" w Polsat News«" 

– czytamy w podlinkowanym tekście.

Do sprawy odniósł się na Twitterze minister Patryk Jaki.

facebook.com/polsatnews.pl/marma/Fot. Twitter PolsatNews.pl


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij