środa
| 21 marca 2018

Błąd Ministerstwa Finansów. Użytkownicy Apple'a nie mogą wysłać obowiązkowego dokumentu

Redakcja: | 12 lutego 2018
Laptop firmy Apple

Do 25 lutego wszyscy przedsiębiorcy muszą wysłać Jednolity Plik Kontrolny. Jak informuje money.pl, korzystający z komputerów firmy Apple będą mieli z tym poważny problem.

"Procedura miała być łatwa i przyjemna. Resort przygotował ją tak, żeby w całości można było ją przeprowadzić bez konieczności opuszczania wygodnego fotela i ponoszenia dodatkowych wydatków. Zapowiedzi okazały się fikcją"

– czytamy.

"Ministerstwo Finansów (...) przygotowało szereg rozwiązań. Wszystkie one są opracowane na system Windows. Istnieje wiele firm pracujących na komputerach MAC z systemem osX, które nie używają Windowsa"

– cytuje pana Aleksandra redakcja money.pl.

Okazuje się, że ministerstwo przygotowało wiele programów i rozszerzeń do złożenia JPK, ale tylko dla systemów Windows oraz Linux.

"Sytuacja jest chora. Ministerstwo próbuje mnie zmusić do zakupu licencji oprogramowania systemowego Windows, a tym samym wprowadza obowiązek nie dając części obywateli możliwości wywiązania się z niego"

– napisał pan Aleksander.

"Na jakiej podstawie prawnej rząd wskazuje obywatelowi na jakim komputerze ma pracować? Czy za chwilę będą nam wskazywali jakimi samochodami mamy jeździć i w jakich koszulach chodzić do urzędu?"

– pyta.

Ministerstwo Finansów przyznało, że jest świadome problemu. Sytuację uzasadnia tym, że "ponad 90 proc. użytkowników komputerów w Polsce korzysta z systemów operacyjnych Windows oraz Linux".

money.pl/cwik/Fot. Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij