czwartek
| 24 maja 2018

Ukraińcy zacierają ręce, a ukraińskie media zapowiadają: Popłynie do nas miękkie złoto z Polski

Redakcja: | 14 lutego 2018
Ferma

– Polski eksport to rocznie ok. 2,4 mld zł. Zamknięcie tak wielkiego przemysłu będzie dla naszych przedsiębiorców ogromną szansą – informują ukraińskie media. Biznesmeni zza Buga zacierają ręce i wyczekują zamknięcia polskich hodowli przez rząd PiS.

"Polskie władze są pod presją obrońców praw zwierząt. Zamknięcie biznesu może okazać się dla ukraińskiej gospodarki bardzo opłacalne"

informuje ukraiński portal Status Quo. Autorzy podkreślają też, że w chwili obecnej Polska jest drugim w Europie i trzecim na świecie producentem w branży.

"Roczny eksport wart jest ok. 600 mln dol. (2,4 mld zł), a przychody ludności sięgają 250 mln dol. (600 mln zł). W Polsce istnieją aż 1144 gospodarstwa hodowlane. Daje to ponad 10 tys. miejsc pracy w branży i ok. 50 tys. w powiązanych sektorach"

– informuje redakcja.

Projekt ustawy mający zakazać hodowli zwierząt futerkowych złożyła w listopadzie w Sejmie grupa posłów PiS. Marek Miśko, dyrektor generalny Związku Polski Przemysł Futrzarski podkreśla, że pomysł likwidacji branży futrzarskiej i tysięcy miejsc pracy w Polsce to upór przede wszystkim posła PiS, Krzysztofa Czabańskiego.

wp.pl/cwik/Fot. Anna Nowicka, CC BY-SA 4.0


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij