Minister: Nie wiem kiedy VAT zostanie obniżony do 22 procent. Likwidacja NFZ nie w tej kadencji, na podniesienie kwoty wolnej mamy półtorej roku
Redakcja: | 16 kwietnia 2018

Minister w Kancelarii Premiera Michał Dworczyk był gościem Roberta Mazurka w RMF FM, gdzie mówił m.in. o obniżce podatku VAT do poziomu 22 procent.
Obniżka podatku od towarów i usług jest jednym z najbardziej oczekiwań gospodarczych wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości, który obiecał to w wyborach. Minister Dworczyk nie potrafił jednak wskazać konkretnej daty, kiedy nastąpi jego powrotna obniżka do poziomu 22 procent.
(VAT wynosi – przyp. red.) 23%. Jeszcze nie został obniżony i nie potrafię panu odpowiedzieć na pytanie, kiedy zostanie obniżony
– szczerze odpowiedział Dworczyk.
– (Likwidacja NFZ – przyp. red.) nie w tej kadencji. Liczymy, że Polacy dadzą nam szansę, żeby zmieniać Polskę również po 2019 roku i wtedy rzeczywiście taki plan mamy
– dodał. Przy pytaniu o podniesienie kwoty wolnej od podatku do około 8 tysięcy złotych Dworczyk przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość ma jeszcze półtorej roku kadencji.
– Mogę ostatnie zdanie? Do konesera win. Z PiS jest jak z dobrym winem. Co roku rząd się staje lepszy
– podsumował polityk PiS.
MO/Fot. FB Michał Dworczyk