18 stycznia 2018
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Tym razem ofiarą stał się kanał portalu wRealu24.pl, z którego notorycznie usuwane były materiały wideo nie odpowiadające treścią retoryce serwisu. Kanał, który subskrybuje blisko 100 tys. widzów, zawiesił działalność w obawie przed groźbą całkowitej likwidacji konta. Za co? Za krytykę lewactwa, które narzuca swoje poglądy różnymi sposobami, m.in. przez takie serwisy jak YouTube czy Facebook.

Nie jest żadną tajemnicą, przynajmniej dla prawej części opinii społecznej, że za użycie nieodpowiednich słów w poście, czy podczas nagrania video, grozi ban. Niekiedy tymczasowy, jako pogrożenie palcem przez social media Big Brothera, innym razem trwały, aby to, co "niewłaściwe" nie było dostępne w Internecie. Swoją drogą ciekawe, czy ci, którzy stoją po światopoglądowo lewej stronie barykady mają takie same problemy z wolnością wypowiedzi? Śmiem wątpić.

Najlepszym przykładem jest wspomniany kanał portalu wRealu24.pl, gdzie cykliczne bany w postaci usuwania materiałów wideo przez administrację YouTube zaczęły się od materiału z tegorocznego Marszu Niepodległości. Nasuwa się wniosek, że film nie odpowiadał przekazowi, jaki miał zostać wykreowany na temat jedynego takiego marszu w Europie, a ten przekaz, kreowany przez zachodnie media, był jasny: W Marszu Niepodległości idą faszyści i naziści. Materiał Marcina Roli ukazywał, jak Marsz Niepodległości wyglądał naprawdę, szybko nabił oglądalność i pewnie dlatego YouTube postanowił go usunąć. Możliwe, że jakaś "sympatyczna" grupa z jakiegoś ośrodka zrobiła rajd i dzięki internetowym trollom doprowadziła do zdjęcia tego i kilku innych materiałów kanału wRealu24.pl z YouTube…? Oczywiście, to tylko spekulacje.

"Otrzymaliśmy już drugie ostrzeżenie (trzecie równa się usunięciem konta)"

– czytamy w oficjalnym komunikacie, który ukazał się na profilu wRealu24 na Facebooku.

W wypadku drugiego ostrzeżenia czuję się wywołana do tablicy ponieważ dotyczyło ono materiału, który nagraliśmy wspólnie z Marcinem Rolą. Najpierw został po prostu zdjęty, gdy pojawił się po raz drugi, administratorzy kanału wRealu24.pl dostali wiadomość, że jeżeli kanał otrzyma "trzy takie same ostrzeżenia" konto zostanie wyłączone.

Materiał, o którym wspomniałam, dotyczył m.in. delegalizacji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W tym momencie warto przypomnieć pewną akcję, gdy tenże właśnie Ośrodek wymyślił sobie, że doprowadzi do zbanowania prawicowych portali na Facebooku. Na 2 tys zgłoszonych przez trolli profili, 300 przestało istnieć. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Przypadek? Nie sądzę.

Ewidentnie mamy do czynienia z podwójnymi standardami, jakie panują na portalach społecznościowych i serwisach internetowych, gdzie publikowane mogą być treści "jedynie słuszne", a także z techniką manipulacji, zwaną "upside down", gdzie wszelkie wartości i normy, jak choćby wolność słowa, są wywrócone do góry nogami i zazwyczaj to, co reprezentują sobą ludzie o lewicowych, żeby nie powiedzieć lewackich, poglądach przypisywane jest tym, którzy w sposób wyważony i merytoryczny wygłaszają swoje poglądy, często piętnując mowę nienawiści.

Ewa Zajączkowska

Fot. Facebook Marcin Rola/wSensie

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

"Idę do lasu, nie wiem, czy przeżyję, nie możemy być razem". Hieronim Dekutowski ps.. "Zapora" – najsłynniejszy "Cichociemny"

Hieronim Dekutowski przyszedł na świat  24 września 1918 roku w Dzikowie. Był najmłodszym z dziewięciorga dzieci. Od najmłodszych lat serce Hieronima było napełniane miłością do Polski.

"Wy hitlerowskie kur*y, Oświęcim to było przedszkole w porównaniu z moim sanatorium". Salomon Morel najbardziej odrażający z komunistów!

Wojna się skończyła, ale dramat setek osób nie minął. Pozostawione przez Niemców obozy pracy zapełniły się nowymi osadzonymi, a jurysdykcję nad nimi sprawowało Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego.

Kukiz i Korwin sondują, czy koalicja się opłaca. Kukiz’15 i partia Wolność powinny połączyć siły?

Wybory samorządowe tuż tuż i mamy już zarysy pierwszych koalicji, których ugrupowania polityczne wystawią wspólnych kandydatów na listy wyborcze.

"Mały, biały domek – skryty w kratach, automatach. Rzędem stoją wartownicy, Naczelnika wierne psy." Więzienie "Toledo" z Kazimierzem Szymonowiczem aka Kopel Klejmanem na czele

Warszawskie więzienie karno-śledcze nr III powstało w 1944 roku na terenie koszar 36. Pułku Piechoty Legi Akademickiej, przy ulicy 11 listopada, dziś Namysłowskiej. Umiejscowienie obiektu idealnie nadawało się do mordowania ludzi. Mówiono o nim "Toledo".

Barbara Nowacka zbija kapitał polityczny na WOŚP? Z jednej strony walczy o prawo do aborcji, z drugiej zbiera pieniądze na ratowanie noworodków

Wydaje się, że politycy, by zrobić sobie odpowiedni PR, są w stanie zrobić wszystko. Mogą nawet dostać chwilowego zaniku pamięci, wszystko po to, by wybić się na akcjach charytatywnych.

Legendarni Wyklęci: Henryk Flame ps. "Bartek"

Henryk Flame urodził się 15 stycznia 1918 roku we Frysztacie na Zaolziu. Był synem Emeryka i Marii. Wykształcenie zdobył w gimnazjum i szkole przemysłowej w Bielsku, uzyskując zawód mechanika samolotów i ślusarza.

Mordercy polskich patriotów: Helena Wolińska aka Fajga Mindla

Helena Wolińska - prokurator wojskowy w okresie stalinizmu. Działaczka komunistyczna pochodzenia żydowskiego, urodzona 27 lutego 1919 roku w Warszawie. Nauczyciel akademicki oraz polityk. Oskarżała środowiska niepodległościowe w procesach politycznych okresu stalinizmu, w tym w tzw. mordach sądowych.

Dopiero co płakali nad losem zwierząt... a teraz zagłosowali przeciwko odrzuceniu ustawy liberalizującej prawo do mordowania dzieci

Wczoraj odbyły się pierwsze czytania dwóch projektów dotyczących nienarodzonych osób. Jednym z nich był neofeministyczny "Ratujmy Kobiety", który na szczęście nie przeszedł. Jednak patrząc na to, kto jak głosował, rodzi się wiele pytań.

Arabia Saudyjska sfinansuje Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku

Polska

Para prezydencka spotkała się w Warszawie z przedstawicielami religii i mniejszości narodowych. Wśród zaproszonych gości był m.in. przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP mufti Tomasz Miśkiewicz.

Krzysztof Pieczyński pobity. Szybka reakcja wiceministra Jakiego: To skandal!

Bez komentarza

Znany z kontrowersyjnych, bardzo antychrześcijańskich wypowiedzi aktor Krzysztof Pieczyński zamieścił na Facebooku post, w którym opisuje przykre przeżycia, jakie spotkały go w ostatnich dniach, porównując je do tych... ze stanu wojennego. Gwiazdor nie omieszkał przy tej okazji potępić patriotów i katolików.

Macierewicz grzmi: Nie możemy poddać się szantażowi Unii. Sankcje to próba narzucenia niewolniczej mentalności

Polska

Antoni Macierewicz po stracie funkcji szefa MON nie był aktywny w mediach. Wyjątek zrobił udzielając wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym opowiedział m.in. o tym co sądzi o sankcjach, którymi straszy nas UE oraz o sytuacji geopolitycznej Polski.

Wałęsa: Kiszczak działał na zlecenie Kaczyńskich!

Bez komentarza

Kolejna sensacyjna teoria Lecha Wałęsy. Były prezydent opublikował kontrowersyjny post na Facebooku, w którym przekonuje, że teczki Kiszczaka powstały na zlecenie braci Kaczyńskich.

Nie możesz znaleźć partnera seksualnego? Według Światowej Organizacji Zdrowia jesteś niepełnosprawny

Po godzinach

Ludzie, którzy nie uprawiają seksu lub usilnie, ale bezskutecznie szukają partnera by posiadać potomstwo, a także ci, którzy są w związku 12 miesięcy, ale nie współżyją lub nie mają potomstwa zostaną uznani za niepełnosprawnych. Światowa Organizacja Zdrowia chce tymi zmianami zapewnić wszystkim "prawo do reprodukcji”.

Mazurek do Schmidt: Wszyscy mówią, że się koncertowo zaoraliście

Polska

Dziennikarz Robert Mazurek rozmawiał z poseł Joanną Schmidt o sytuacji w jakiej znalazła się Nowoczesna i cała opozycja. Poruszył także temat zawieszenia przez parlamentarzystkę swojego członkostwa w partii.

Austria popiera Komisję Europejską w sporze z Polską

Polska

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" powiedział jakie jest jego stanowisko ws. wsparcia Komisji Europejskiej w sporze z Polską.

Ciężarne kobiety w Wenezueli dostaną zasiłek w wysokości…4 dolarów

Świat

Prezydent Wenezueli obiecał pomoc ciężarnym kobietom. Każda kobieta w "stanie błogosławionym" otrzyma co miesiąc zasiłek w wysokości 700 tys boliwarów, co daje ok. 4 dolarów…

Macierewicz dementuje: Nie odchodzę z PiS. To próba destrukcji ze strony WSI!

Polska

Antoni  Macierewicz odniósł się do spekulacji na temat odejścia z PiS i założenia nowego ugrupowania politycznego. Polityk skomentował także odwołanie go ze stanowiska ministra obrony narodowej.

"Tata był dobrym nazistą". Ogórek: Wściekły atak na moją książkę "polskich" portali i histeria Wachterów

Polska

Niedoszła prezydent Magdalena Ogórek napisała książkę pod tytułem "Lista Wachtera. SS-man, który okradł Kraków". Ogórek nie spodziewała się zapewne takiej fali krytyki pod adresem swoim i lektury, której jest autorką.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.