czwartek
| 24 maja 2018

Seksoholiczka, sadystka, dewiantka seksualna. Julia Brystygier aka "Krwawa Luna"

Oliver Pochwat: | 14 stycznia 2018
Julia Brystygier aka "Krwawa Luna"

 

Julia Prajs przyszła na świat w 1902 roku we Lwowie w umiarkowanie zamożnej rodzinie żydowskiej. Dzieciństwo spędziła we Lwowie, gdzie pobierała nauki w gimnazjum. W 1926 roku obroniła doktorat na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kazimierza. Mimo wykształcenia, dobrych manier i elegancji stała się symbolem bestialstwa okresu stalinizmu.

W młodości Julia związana była z Komunistyczną Partią Zachodniej Ukrainy, za co została pozbawiona stanowiska nauczyciela historii w wileńskim gimnazjum. Wyszła za mąż za syjonistycznego działacza, Natana Brystygiera, ale ich małżeństwa nie można uznać za szczęśliwego i pełnego miłości. Po wybuchu wojny, gdy Sowieci wkroczyli do Lwowa Julia stała się lojalną konfidentką NKWD. Donosiła nawet na swoich partyjnych kolegów. Po inwazji Niemiec na ZSRR zbiegła do Charkowa, a następnie do Samarkandy. W latach 1943-1944 związana z Zarządem Głównym Związku Patriotów Polskich w ZSRR. Do Bezpieki trafiła pod koniec 1944 r. w wieku 42 lat. Dzięki bogatemu życiu seksualnemu szybko uzyskała wysoką pozycję w resorcie. Zajmowała się walką z Kościołem Katolickim, Świadkami Jehowy oraz prześladowaniem inteligencji. Więzieniem, w którym pracowała było praskie "Toledo" gdzie zyskała pseudonim "Krwawa Luna". Pseudonim ten doskonale określa jej metody przesłuchań. W związku ze swoją nimfomanią oraz wariacjami seksualnymi szczególnie upodobała sobie przesłuchiwania młodych mężczyzn. Osadzeniu byli bici po przyrodzeniu, zmuszani do siadania na śrubie bądź odwróconym krześle a w wielu przypadkach "zboczone monstrum" osobiście miażdżyło genitalia osadzonych w szufladzie.

W listopadzie 1956 roku "Krwawa Luna" odchodzi z resortu bezpieczeństwa. Na emeryturze Julia Brystygier zajęła się pisarstwem. Pod koniec życia związała się z Zakładem Niewidomych w Laskach, gdzie przeszła pewien rodzaj metamorfozy.

Julia Brystygier zmarła 9 października 1975 roku w Warszawie. Została pochowana w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Na jej pogrzebie nie było obecnego księdza, a nagrobek jest pozbawiony symboli religijnych.

 

Oliver Pochwat

Fot. Facebook Babcia Frania


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij