środa
| 21 marca 2018

Bestialstwo czerwonych sk*rwysynów uwiecznione na fotografii

Oliver Pochwat: | 02 marca 2018
Polegli partyzanci NZW

Ilekroć wspominamy o minionej epoce, jawi się nam obraz wyjątkowego okrucieństwa i bestialstwa. Żołnierze środowisk niepodległościowych i patriotycznych, którzy walczyli z epidemią czerwonej zarazy, nie mogli liczyć na względy humanitarne, moralne i etycznie. Podczas brutalnych przesłuchań nie przestrzegano podstawowych praw człowieka. Wielu z żołnierzy nie zaznało spokoju nawet po śmierci. Czerwona hołota wielokrotnie odzierała z godności i honoru zwłoki zamordowanych. Zdjęcie zamieszczone przez Leszka Żebrowskiego na portalu społecznościowy Facebook dobitnie przedstawia stosunek komunistów do zamordowanych.

Zdjęcie przedstawia zbezczeszczone zwłoki partyzantów Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Jana Malinowskiego ps. "Stryj" poległych pod Sinogórą, pow. Mława. Partyzanci Malinowskiego stoczyli nierówny bój z komunistami. Było ich tylko dziesięciu, przeciwko nim stanął ponad tysiąc osobowy oddział złożony z KBW, MO, UB i ORMO. Czerwone bestie nie znały dokładnego miejsca położenia bunkra, w którym ukrywali się partyzanci. Nnalazł się jednak zdrajca, miejsce wskazał konfident o kryptonimie "Dziobaty". 11 lutego 1949 r. komuniści przy wsparciu lotniczym zaatakowali bunkier, w którym ukrywali się partyzanci. W nierównej walce polegli prawie wszyscy partyzanci.

Żądza krwi komunistów nie została zaspokojona, aby upokorzyć poległych i zastraszyć innych, zwłoki zostały zbezczeszczone. Czerwoni przybili ciała poległych do ścian stodoły, aby były świadectwem co się stanie z tymi, którzy podniosą rękę na nową władzę.

Wielkie szczęście miało kilku partyzantów, którzy udali się kilka dni wcześniej do krawca, aby dokonać przeróbek mundurów. Wracając do bunkra, usłyszeli odgłosy walki i wycofali się w bezpieczny teren. Niestety kilka miesięcy później prawie wszyscy zginęli w walce lub zostali zamordowani w ubeckich kazamatach.

Przykre jest to, że w obecnej "wolnej" Polsce są obecni ludzie, którzy Żołnierzy Wyklętych nazywają bandytami i usprawiedliwiają działania komunistów i ich brutalność. Jeśli środowiska postkomunistyczne mają odwagę mówić o Żołnierzach Wyklętych per "bandyci", to ja mam prawo, a wręcz obowiązek określać ich "idoli" mianem sk*rwysynów.

Oliver Pochwat

Fot. Facebook Leszek Żebrowski


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij