niedziela
| 22 kwietnia 2018
 

Hipokryzja UE: Martwią się o praworządność w Polsce, jednocześnie gratulują wygranej Putinowi

Marta Maciejewska: | 20 marca 2018
Władimir Putin

Przedstawiciel zatroskanej o praworządność w Polsce Unii Europejskiej złożył gratulacje Władimirowi Putinowi – zwycięzcy "demokratycznych" wyborów prezydenckich, których oficjalne wyniki nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Komisja Wyborcza w Rosji nie przedstawiła oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, ponieważ musi sprawdzić wszystkie skargi dotyczące złamania ordynacji wyborczej. Ale już teraz wiadomo, że zaskoczenia nie będzie. Władimir Putin pewnie już otworzył szampana na Kremlu.

Mimo doniesień o zmuszaniu obywateli do udziału w głosowaniu i skreślania konkretnego kandydata, dorzucaniu do urn wyborczych "dodatkowych" głosów lub wielokrotnego głosowania przez te same osoby oraz utrudnianiu pracy obserwatorom w lokalach wyborczych, Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, w ciepłych słowach wyraził się o "nowym" przywódcy Rosji, składając mu gratulacje.

"Gratulacje z okazji ponownej wygranej w wyborach prezydenckich. Relacje Unii Europejskiej z Rosją są jednymi z najbardziej kluczowych dla bezpieczeństwa na naszym kontynencie. Naszym celem powinno być ponowne ustanowienie wspólnego paneuropejskiego porządku bezpieczeństwa"

– napisał na Twitterze Jean-Claude Juncker.

Paradoksalnie, dzisiaj w Brukseli rozpoczęło się spotkanie ministrów ds. europejskich, podczas którego poruszona ma być m.in. kwestia praworządności w Polsce. Punkt ten został dopisany na życzenie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa.

Może w tym szaleństwie jest metoda? W końcu prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie wyśle gratulacji Putinowi.

 

Marta Maciejewska

Fot. Facebook KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij