niedziela
| 22 kwietnia 2018
 

Celowe odwrócenie uwagi od HGW? Ratusz złożył zawiadomienie do prokuratury na Błaszczaka

Magdalena Siemienas: | 27 marca 2018
Gronkiewicz-Waltz

Dzisiaj Komisja Weryfikacyjna Patryka Jakiego miała preprowadzić pierwsze posiedzenie na tzw. "zasadach ogólnych". Oprócz przewodniczącej rady miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, która zadeklarowała swoją obecność na przesłuchaniu, wezwana została także prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nowe przepisy zakładają, że Komisja nie będzie dopytywać o szczegółowe adresy, lecz o cały proces reprywatyzacji. Mimo to polityk odmówiła stawienia się przed Komisją. Jaki powód tym razem podała Gronkiewicz-Waltz? "Zbyt ogólny charakter rozprawy". Pismo, jakie polityk skierowała do Komisji, opublikował dziennikarz Radia Zet.

Trzeba przyznać, że logika Gronkiewicz-Waltz jest niebywała. To nie pierwszy raz, kiedy prezydent Warszawy nie stawiła się na posiedzeniu Komisji Weryfikacyjnej. Polityk podawała już różne powody swojej nieobecności. Argumentem niestawienia się posiedzeniu dotyczącym konkretnej sprawy argumentowała tym, że "decyzje w tych sprawach podejmowali jej urzędnicy". Z kolei tym razem polityk oznajmiła, że nie stawi się na posiedzeniu zorganizowanym na "zasadach ogólnych", bo "charakter rozprawy jest zbyt ogólny". Doprowadzą ją siłą?

Ratusz chyba przemyślał całą sprawę i postanowił nieco odwrócić uwagę od całej sprawy, składając dzisiaj doniesienie do prokuratury na ministra Błaszczaka, który ich zdaniem przejął pl. Piłsudskiego na potrzeby obronności, a wykorzystuje je w innym celu.

Urzędnicy twierdzą, że minister ustanowił plac terenem zamkniętym i prezydent miasta nie może przez to zaplanować miejscowego zagospodarowania i wydać pozwolenia na budowę.

Fot. Twitter Radio Warszawa


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij