piątek
| 20 kwietnia 2018
 

Za kogo siedział Komenda? Rodzina broni nowego oskarżonego, który ma na koncie wyrok

Magdalena Siemienas: | 03 kwietnia 2018
Komenda

Matka Ireneusza M., który usłyszał zarzuty dotyczące gwałtu i morderstwa na 15-letniej dziewczynce, twierdzi, że jej syn jest niewinny. Za tę zbrodnię 18 lat w więzieniu spędził już Tomasz Komenda. Matka oskarżonego uważa, że śledczy znowu nie mają odpowiedzialnego za zbrodnię.

– Mówią, że mają niezbite dowody w postaci badań DNA. Przecież zaraz po tej zbrodni przesłuchiwali i badali Irka. Wtedy DNA się nie zgadzało, a teraz się zgadza? To jakiś absurd!

– powiedziała matka oskarżonego.
O winie Ireneusza M. świadczyć ma m.in. wiedza na temat skarpetek, jakie miała ofiara oraz ślad odciśniętych na ciele dziewczyny zębów. Matka oskarżonego sceptycznie podchodzi do wszystkich poszlak.

– I oni dokonali tego epokowego odkrycia 20 lat po zbrodni?

– zapytała kobieta w rozmowie z "Super Expressem".

– Stają na głowie, żeby coś znaleźć na Irka. W zeszłym roku wpadli do mojego domu i dawaj robić rewizję. Szukali buta tej dziewczynki i kawałka pierścionka. Nawet mąkę mi wysypali, żeby sprawdzić, czy tam nic nie ma. To wszystko wydaje mi się mocno naciągane. Syn do mnie dzwoni z aresztu. Jest załamany, bo funkcjonariusze zmuszają go, żeby się przyznał. Nie wytrzymuje, chce się zabić

– powiedziała matka Ireneusza M.

Mężczyzna cały czas przebywa w zakładzie karnym, gdzie odsiaduje wyrok za inne gwałty. Jak podaje portal gazeta.pl, żona Ireneusza M. twierdzi, że mąż zachowywał się normalnie.

Pytanie, co świadczy o tej "normalności", bo chyba nie fakt, że mężczyzna odsiaduje teraz wyrok za gwałty. Matka oskarżonego twardo broni syna i próbuje przekonać opinię publiczną, że to nie jego wina. Za chwilę okaże się, że w więzieniu siedzą same niewinne osoby, a DNA i odciski zębów pasują do wszystkich podejrzanych.

gazeta.pl/siem/Fot. Twitter wmeritum.pl

Magdalena Siemienas
Author: Magdalena Siemienas
O Autorze
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje hobby powoli zamieniam w pracę. Uwielbiam historie o zwykłych ludziach, którzy robią niezwykłe rzeczy.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij