niedziela
| 22 kwietnia 2018
 

Hipokryzja PO? Adamowicz przeznaczył ponad pół miliona złotych na nagrody dla swoich urzędników!

Magdalena Siemienas: | 12 kwietnia 2018
Adamowicz

Członek Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie, Sebastian Kaleta opublikował na Twitterze ciekawe zestawienia, z których wynika, że prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz w ciągu kilku ostatnich lat wypłacił swoim zastępcom prawie pół miliona złotych nagród.

Jak podała Fundacja Republikańska, pracownicy Urzędu Miasta Gdańska dostali za 2017 rok ponad milion złotych nagród.

Mowa o ponad 900 000 złotych za rok 2016. W przypadku roku 2017 mowa o ponad milionie złotych

powiedział pełnomocnik fundacji w Gdańsku Maciej Grajewski, który zapytał Urząd Miejski o wysokość nagród.

 

Z przygotowanego zestawienia wynika, że nagrody dla najbliższych współpracowników prezydenta Platformy Obywatelskiej wzrosły w ciągu roku prawie dwukrotnie. Głos w sprawie zabrał rzecznik prezydenta Gdańska, Magdalena Skorupka-Kaczmarek, która zaznaczyła, że urzędnicy otrzymali nagrody za "szczególne zaangażowanie".

Jeżeli chodzi o nagrody dla urzędników, to otrzymują je oni za swoje specjalne zasługi i szczególne zaangażowanie i pracę na rzecz miasta ponad swoje obowiązki

podkreślił rzecznik.

Urząd Miasta podał także, na jakiej podstawie urzędnicy otrzymują premie. Określa je zarządzenie Adamowicza ws. Regulaminu wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta w Gdańsku. Kryteriów jest wiele a wśród nich m.in.: Nawiązywanie relacji z pracownikami, dbałość o dobrą atmosferę w pracy, zachęcanie innych do wspólnej realizacji zadań, efektywne realizowanie zadań itd. Urząd Miasta nie odpowiedział jeszcze na pytanie dotyczące powodów przyznania nagród urzędnikom.

Ciekawe czy w Gdańsku także zorganizują akcję "Konwój wstydu" w której pokażą jakie nagrody przyznał Adamowicz? Na ulicach Gdańska nie pojawiły się jeszcze żadne billboardy z hasłem #OddajKasę. Nie wiadomo też, jak sytuacja wygląda w innych samorządach, gdzie władzę sprawuje Platforma Obywatelska. Może faktycznie warto się tym zainteresować?

Fot. Twitter GazetaBaltycka.pl

Magdalena Siemienas
Author: Magdalena Siemienas
O Autorze
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje hobby powoli zamieniam w pracę. Uwielbiam historie o zwykłych ludziach, którzy robią niezwykłe rzeczy.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij