czwartek
| 24 maja 2018

Ostatnie selfie w życiu. Śmiertelne żniwo smartfonowej mody

Redakcja: | 19 listopada 2016

Moda na tzw. selfie, czyli robienie sobie samemu zdjęć smartfonem, nie słabnie. Producenci inteligentnych telefonów instalują w nich nawet specjalne aplikacje, aby łatwiej było można wykonać takie zdjęcie, i by było ono jak najlepszej jakości. 

Jest jednak także negatywny skutek mody na selfie. Robienie sobie zdjęć w każdych okolicznościach zbiera bowiem śmiertelne żniwo. Z raportu firmy badawczej PreCog wynika, że tylko w ostatnich dwóch latach podczas tej czynności 127 osób straciło życie.

Do tego trzeba doliczyć setki przypadków, gdy selfie skończyło się tylko na zranieniu albo kontuzji. Ludzie, robiąc sobie zdjęcia często ignorują wszelkie reguły bezpieczeństwa, narażając nie tylko siebie, lecz także innych.

Do tego im bardziej "odważne" selfie, tym większej nabiera ono wartości, bo można pochwalić się nim na portalach społecznościowych. Najbardziej tragiczne żniwo moda na selfie zbiera w Indiach.

tvn24bis.pl/Akkal/Fot. Moheen Reeyad/Wikipedia

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij