poniedziałek
| 19 marca 2018

Pociąg w Japonii odjechał o 20 sekund za szybko. Koleje przepraszają za "poważne niedogodności"

Redakcja: | 16 listopada 2017
Typowy japoński pociąg kilka lat temu

 

Japonia to inny świat, czego przykładem jest komunikat kolei w tym kraju. Ze względu na to, że pociąg odjechał 20 sekund przed czasem, kierownictwo Tsukuba Express wystosowało przeprosiny za "poważne niedogodności".

"Kierownictwo japońskich linii kolejowych Tsukuba Express zadziwiło wielu użytkowników mediów społecznościowych wystosowaniem przeprosin z tytułu szybszego o 20 sekund niż planowano odjazdu pociągu z jednej ze stacji"

- czytamy na stronie BBC.

W oświadczeniu napisano, że pociąg ze stacji Minami Nagareyama w dniu 14 listopada powinien odjechać ze stacji o godz. 9:44:40, lecz zamiast tego odjechał o godz. 9:44:20. Z powodu więc przyspieszenia o 20 sekund wyjazdu, kierownictwo wystosowało "szczere przeprosiny za poważne niedogodności" dla swoich klientów.

BBC podkreśla, że żaden z pasażerów nie złożył skargi na przedwczesny wyjazd. Najwyraźniej więc komunikat zarządu był własną, niewymuszoną niczym inicjatywą.

Japońskie koleje słyną ze swojej czystości, punktualności a także prędkości, z jaką poruszają się pociągi. Spóźnienia w skali roku wynoszą w Japonii zaledwie kilka sekund.

kresy.pl/cwik/Fot. YouTube


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij