czwartek
| 24 maja 2018

Nie możesz znaleźć partnera seksualnego? Według Światowej Organizacji Zdrowia jesteś niepełnosprawny

Redakcja: | 17 stycznia 2018
Światowa Organizacja Zdrowia

 

Ludzie, którzy nie uprawiają seksu lub usilnie, ale bezskutecznie szukają partnera by posiadać potomstwo, a także ci, którzy są w związku 12 miesięcy, ale nie współżyją lub nie mają potomstwa zostaną uznani za niepełnosprawnych. Światowa Organizacja Zdrowia chce tymi zmianami zapewnić wszystkim "prawo do reprodukcji”.

Zgodnie z nowymi zasadami, heteroseksualni mężczyźni i kobiety oraz homoseksualiści, którzy chcą mieć dzieci, otrzymają takie same prawa do zapłodnienia in vitro, jak pary, które borykają się z problemami z płodnością. Jednak krytycy uznali nowe prawa za absurd, argumentując, że organizacja przekroczyła próg przechodząc do spraw społecznych, a nie zdrowotnych.

Ci, którzy posiadają już dzieci dzięki zapłodnieniu in vitro atakują pomysł WHO mówiąc, że niepłodność nie jest równa z niepełnosprawnością. Nowa klasyfikacja Światowej Organizacji Zdrowia spotkała się z szerokim sprzeciwem. Według zwolenników in vitro, metoda zapłodnienia pozaustrojowego jest szansą dla par, które walczą z niepłodnością. Inni twierdzą, że nowa klasyfikacja WHO nie polega jedynie na ponownym zdefiniowaniu bezpłodności, ale całkowitym obaleniu procesu biologicznego i znaczenia naturalnego stosunku między mężczyzną a kobietą. Najbardziej radykalni krytycy zadają wręcz pytanie, kiedy nadejdą takie czasy, że będzie można wyhodować sobie dziecko wedle własnych kryteriów w laboratorium?

Z kolei autorzy nowych standardów Światowej Organizacji Zdrowia uważają, że jest to niepowtarzalna szansa dla osób samotnych i homoseksualnych, które chcą posiadać dzieci, ponieważ, zgodnie z definicją niepłodności, każdy ma prawo do reprodukcji, bez względu na to, czy ma partnera, czy nie.

Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział, że National Health Service nie jest zobowiązana do przestrzegania ostatecznej rady Światowej Organizacji Zdrowia. Zgodnie z ustawą o równości z 2010 r. dana osoba jest niepełnosprawna, jeżeli ma upośledzenie fizyczne lub umysłowe, które ma "znaczny" i "długotrwały" negatywny wpływ na ich zdolność do normalnej codziennej aktywności.

express.co.uk/EZ/Fot.pixabay.com


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij