26 lutego 2017
niedziela
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz z PO, komentując protest posłów na sali plenarnej, zaznaczył, że współdziałanie opozycji jest ważne, by zakończyć kryzys parlamentarny. 

Zdaniem Borusewicza "PiS został jednak przeczołgany przez te dwadzieścia parę dni". Pytany, czy widać to po Jarosławie Kaczyńskim czy marszałku Kuchcińskim, odpowiedział: "po marszałku Kuchcińskim na pewno".

– Myślę także, że Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, że przekroczył pewne granice

– skomentował Borusewicz, który wyraził również przekonanie, że ustawa budżetowa zostanie podpisana przez prezydenta najpóźniej w czwartek.

tvn24.pl/Akkal/Fot. YouTube/wSensie

 

Więcej z tej kategorii...

Międlar: Zatrzymały mnie żydowskie służby specjalne

Były ksiądz Jacek Międlar skomentował zatrzymanie go przez straż graniczną na londyńskim lotnisku słowami: "Wracam do Ojczyzny. (...) Zostałem zatrzymany przez żydowskie służby specjalne!".

Jaki: "Jakość elity sędziowskiej w państwie polskim jest fatalna"

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stwierdził, że Komitet Obrony Demokracji razem z Platformą Obywatelską i Nowoczesną chcą, żeby w polskim sądownictwie nie doszło do żadnych zmian. Natomiast ministerstwo chce "doprowadzić do tego, że sądy będą bliżej ludzi".

Biedroń: PiS-olud chce nas zniszczyć

Prezydent Słupska Robert Biedroń powiedział, że mamy kryzys demokracji i należy szukać wspólnego języka, by móc bronić się przed zagrożeniem płynącym ze strony "PiS-oluda". Biedroń ocenił, że "społeczeństwo nie patrzy dzisiaj na podział prawica, lewica, liberałowie, ale patrzy na to, kto jest wiarygodny, skuteczny.

Budka o niedopuszczeniu adwokata kierowcy fiata seicento do przesłuchania Szydło: To kłopot dla samej premier

Borys Budka z PO uważa, że to premier Szydło powinno zależeć, by opinia publiczna znała wszystkie detale postępowania w sprawie wypadku samochodowego z jej udziałem.

Bielan: Opis stanu praworządności w Polsce jest "skandaliczny". Trudno się dziwić, że Timmermans wygłasza takie bzdury

Zdaniem Adama Bielana krytyczna analiza Przedstawicielstwa KE w Polsce na temat stanu praworządności w naszym kraju zawiera nieprawdziwe stwierdzenia.

Platforma ma "krew na rękach". Kownacki: "Nie bardzo mam za co przepraszać"

Wiceszef MON Bartosz Kownacki powiedział, że nie żałuje słów skierowanych do polityków PO, w których stwierdził, że mają oni "krew 96 osób na rękach".

Marcinkiewicz: Rolą Kaczyńskiego jest bycie arbitrem "pomiędzy nieznoszącymi się frakcjami"

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że rząd Beaty Szydło był tworzony za jej plecami, a ministrowie "wszystkie decyzje uzgadniają na Nowogrodzkiej, a nie w Alejach Ujazdowskich".

Czarnecki: Polska ma ważniejsze sprawy niż to, czy ktoś przechodzi przez pasy na ulicy, czy nie

Ryszard Czarnecki z PiS skomentował film opublikowany przez PO, na którym widać, jak żołnierze ŻW wstrzymują ruch samochodowy, aby przez ulicę Belwederską przeszedł m.in. Antoni Macierewicz.

 

 

Szef dyplomacji Luksemburga: Kaczyński uważa, że UE jest dla Polski kulą u nogi, a rząd PiS "zatraca się"

Świat

Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn ocenił w wywiadzie dla "Tagesspiegel", że "rząd w Polsce zatraca się coraz bardziej w ograniczeniach praworządności", a przywódca rządu węgierskiego Viktor Orban "widocznie temu patronuje".

Nowy Orlean: Samochód wjechał w tłum podczas karnawałowej parady. Dziesiątki rannych

Świat

Około 30 osób zostało poważnie rannych po tym, jak samochód wjechał w tłum w Nowym Orleanie w Stanach Zjednoczonych. Wśród poszkodowanych są kilkuletnie dzieci. Do tragedii doszło, gdy ludzie oglądali karnawałową paradę.

Heidelberg: Staranował ludzi na chodniku. Jedna osoba nie żyje

Świat

Kierowca, który wjechał w grupę ludzi na Placu Bismarcka przy wejście na starówkę w niemieckim Heidelbergu ranił trzy osoby, z których jedna zmarła w szpitalu. Sprawca został postrzelony i zatrzymany przez policję

Lalka czy lalek? Transpłciowa zabawka dla dzieci niebawem w sklepach

Po godzinach

W wakacje do sprzedaży trafi pierwsza na świecie transpłciowa lalka dla dzieci – poinformował "The Telegraph". Jest wzorowana na postaci 16-letniego homo i transseksualnego działacza Jazz Jenningsa, który urodził się chłopcem, ale w wieku 5 lat określił się jako dziewczynka.

Zabójstwo Kim Dzong Nama: To miał być "żart" w ukrytej kamerze

Świat

Indonezyjka podejrzewana o zabójstwo brata przywódcy Korei Północnej , twierdzi, że wtarła substancję w twarz mężczyzny, gdyż powiedziano jej, że bierze udział w programie i jest w ukrytej kamerze.

Czy miejsca pracy w polskim Oplu są bezpieczne? Morawiecki rozmawiał z minister gospodarki Niemiec

Gospodarka

Koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił niedawno, że chce kupić niemieckiego Opla. Informacja wywołało niepokój u polskich pracowników tej firmy. Obawiają się oni upadku zakładów i utraty pracy.

Wałęsa o Morawieckim: "Walnięty"

Bez komentarza

Mamy kolejną odsłonę wojny, na słowa i epitety, między Lechem Wałęsą a Kornelem Morawieckim. Były prezydent napisał na Facebooku, że Morawiecki jest "walnięty".

Trump: "Paryż nie jest już Paryżem"

Świat

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump bronił swojej polityki imigracyjnej, pokazując Paryż jako negatywny przykład.

Dawał zarobić swoim? Podejrzenia o kumoterstwo pogrążą Schulza?

Świat

Unijny urząd antykorupcyjny bada zarzuty prasy dotyczące możliwych nieprawidłowości w europarlamencie w czasie, gdy szefem tej instytucji był Martin Schulz.

Australia jak magnes. Przyciąga najbogatszych

Gospodarka

Milionerzy w 2016 roku najchętniej przenosili się ze swoim biznesem do Australii, która uważana jest obecnie za miejsce bezpieczne i świetne do życia. Miliolnerzy opuszczają natomiast Francję.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.