piątek
| 20 kwietnia 2018
 

Czy te dokumenty pogrążą Ewę Kopacz?

Redakcja: | 19 czerwca 2017

Według portalu telewizjarepublika.pl Ewa Kopacz po katastrofie smoleńskiej poleciała do Moskwy, aby pomagać rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy, co ma się kłócić z wersją przedstawianą przez byłą premier.

"Byłam tam, ponieważ chciałam w tych bardzo trudnych chwilach zaopiekować się rodzinami tych, którzy zginęli. Czułam, że to wyższa konieczność, obowiązek i powinność. Zostałam wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar. Decyzja została podjęta na moją prośbę. To była moja jedyna rola tam na miejscu"

– tak, 31 maja, pisała Ewa Kopacz na swoim profilu na Facebooku.

Dziennikarze TV Republika dotarli jednak do materiałów które mają pochodzić z 23 kwietnia 2010 roku i znajdować się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wynika z nich jasno, że Ewa Kopacz brała udział w identyfikacji ofiar:

"Minister Zdrowia Ewa Kopacz 11.04.2010 r. poleciała do Moskwy i wraz z zespołem pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy. W skład zespołu weszli przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi, a także pracownicy instytucji rządowych w celu wsparcia logistycznego. Pani Minister wraz ze swoim zespołem powróciła do Moskwy w dniu 21.04.2010 r. w celu dokończenia identyfikacji pozostałych 21 ofiar"

– czytamy w prezentowanych przez portal dokumentach. 

telewizjarepublika.pl/GRE/Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij