piątek
| 23 lutego 2018
 

Szokujące wyniki sondażu dla WP.pl. Wyborcy Platformy wolą... wyjść z Unii niż przyjąć uchodźców

Redakcja: | 08 września 2017

Szokujące wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię Ariadna dla portalu wp.pl. Większość wyborców Platformy Obywatelskiej woli... wyjść z Unii Europejskiej niż przyjąć narzucone kwoty imigrantów.

Na pytanie "Wyobraź sobie, że Polska ma do wyboru albo przyjąć uchodźców z Syrii w ramach programu relokacji uchodźców Unii Europejskiej, albo zapłacić wysokie kary pieniężne za nieprzyjęcie uchodźców, albo wystąpić z Unii Europejskiej. Co Twoim zdaniem należałoby zrobić w takiej sytuacji?" 28 procent respondentów uważa, że należałoby wystąpić z UE. 22 procent ankietowanych woli zapłacić kary, zaś zaledwie 15 procent chce przyjęcia uchodźców. 

Jeszcze ciekawiej wyglądają wyniki w rozbiciu na preferencje wyborcze. Za wyjściem z Unii Europejskiej opowiedziało się aż 36 procent respondentów, którzy głosowali na Platformę Obywatelską! Za przyjęciem uchodźców "zagłosowało" zaledwie 25 procent ankietowanych. Tradycyjnie najbardziej przeciwni przyjmowaniu uchodźców są wyborcy Kukiz'15 oraz Prawa i Sprawiedliwości, zaś "za" Nowoczesnej.

Preferencje

Kolorem czerwonym oznaczono wolę wyjścia z Unii Europejskiej, szarym zapłacenia kar, zaś niebieskim przyjęcia uchodźców.

Bukans/Fot. 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij