piątek
| 23 lutego 2018
 

Na Ukrainie odbył się marsz ku czci UPA. Komentarz Kukiza dla wSensie.pl: Czołowi politycy PiS wspierają ten banderowski rząd!

Redakcja: | 15 października 2017

 

Marsz przeszedł ulicami Kijowa wczoraj, w dniu ważnym dla Ukrainy, ze względu na przypadające tam wtedy święta: Dzień Obrony Ukrainy, Dzień Ukraińskiego Kozactwa oraz właśnie dzień powstania UPA.

Gdy myślimy o żołnierzach, którzy bronią dziś naszych granic przed moskiewską nawałą, to wiemy, że niejeden z nich czerpał natchnienie z czynu żołnierzy UPA. Domagamy się przywrócenia Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi tytułów Bohaterów Ukrainy!

mówił podczas wydarzenia lider partii Swoboda Ołeh Tiahnybok.

Specjalny apel z tej okazji wystosował także prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Dziś mija 75 rocznica utworzenia UPA. Jednocześnie hołd pamięci historycznej nie powinien sprawiać, by czasy współczesne i przyszłość były zakładnikami przeszłości

ocenił Poroszenko.

Rząd polski raczej nie kwapi się do stanowczych reakcji wobec takiej postawy Ukraińców. Sprawę skomentował naszemu dziennikarzowi Paweł Kukiz.

Od ponad roku w zamrażarce sejmowej leży prosta, krótka poprawka do ustawy, dotycząca zakazu propagowania banderyzmu na ziemiach polskich.To ukierunkowało by wewnętrzną politykę Ukrainy wobec nas w tej kwestii. Ponieważ jednak mamy teraz do czynienia z rządem PiS, w którym jest kilka ważnych osób wspierających tamten banderowski rząd, to cały czas słyszymy: "nie teraz, to nie jest na razie czas i miejsce na to"

powiedział lider ruchu Kukiz'15.

Szczerze powiedziawszy, nie rozumiem polityki Prawa i Sprawiedliwości polegającej na tym, że w obawie przed Rosją musimy wybaczać wszystko Ukrainie. Na tej samej zasadzie, w obawie przed pogorszeniem stosunków z Niemcami, powinniśmy wspierać żądania jakichś niemieckich grupek ekstremistycznych chcących nadaniu SS tytułu "bohaterów II wojny światowej"

dodał parlamentarzysta. Skrytykował także mentalność rządzącego obecnie w Polsce ugrupowania.

W ogóle w PiS to wszystko dziwnie wygląda. W SKW są SB-cy, w wojsku - funkcjonariusze WSI. To jest jakiś horror! Ich mentalność przypomina mi mentalność komunistyczną, której nie cierpię

skwitował Paweł Kukiz.

wsensie.pl/tvn24/Pb

 

 

 

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij