piątek
| 23 lutego 2018
 

"Nieznani sprawcy" znowu zgwałcili. Tym razem trzy turystki

Redakcja: | 11 września 2017

 Na Majorce wczoraj zgwałcono trzy turystki. Wszystko działo się mniej więcej w tym samym czasie. Władze biją już na alarm, a media ostrzegają przyjezdnych. Oczywiście media nie podają kraju pochodzenia gwałcicieli.

Media od kilku tygodni regularnie donoszą o przypadkach przemocy wobec kobiet na tej popularnej wyspie. Na plażach kurortu Magaluf nieznani sprawcy zaatakowali 21-latkę z Wielkiej Brytanii i 20-letnią Szwedkę. Trzecia ofiara gwałtów to 30-letnia Niemka. Została napadnięta w kurorcie El Arenal.

Policja oraz Gwiardia Cywilna wyjaśnią, czy te gwałty w jakikolwiek sposób są ze soba powiązane. Nie ma jednak takiej pewności - donosi "Diario de Mallorca".

Brytyjkę i Szwedkę zgwałcono w tym samym czasie. Według policji dziewczyny zaatakowano między 7.30, a 9 w piątek rano. Z kolei turystka z Niemiec nie pamięta samego gwałtu. Opowiedziała detektywom, że obudziła się na plaży obolała. Jej sukienka miała rozpięte guziki, a bielizna była zakrwawiona. Torebka i plecak zniknęły. Ostatnią rzeczą, jaką pamięta, była rozmowa z poznanym w barze mężczyzną. Wszystkie trzy kobiety trafiły do szpitala Son Espases.

Nadal trwa śledztwo w sprawie grupowego gwałtu z połowy sierpnia na 19-letniej Szkotce. Młoda turystka miała zostać zaatakowana przez trzech mężczyzn na plaży koło Punta Ballena, także w Magaluf.

Co na to hiszpańskie władze? Podobnie jak po zamachu w Barcelonie, "zalecają zdrowy rozsądek". Zarówno w przypadku używania nielegalnych substancji, jak kontaktów z obcymi. Podwojono liczbę policjantów patrolujących popularne wśród turystów miejsca. Czy to aby na pewno wystarczy?

o2.pl/AG/Fot.Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij