22 października 2017
niedziela
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Po Warszawie, Rijadzie przyszedł czas na forum ONZ. Donald Trump przedstawił podczas wczorajszego szczytu ONZ wizję, mającą pomóc światu przeciwstawić się terroryzmowi i eksterminizmowi. Prezydent USA wspomniał też o bohaterstwie Polaków.

"Widmem unoszącym się na światem" nazwał on "małą grupę złych reżimów", które jeśli "nie zostaną pokonane przez wielu sprawiedliwych, to zło zwycięży".

Największymi problemami świata, zdaniem Trumpa, są terroryzm i ekstremizm, które przybierają na sile i rozszerzają się na wszystkie zakątki planety.

– Jeżeli aspirujemy do akceptacji ze strony historii, musimy wypełnić obowiązek wobec naszych narodów. Musimy odrzucić zagrożenia dla suwerenności, od Ukrainy po Morze Południowochińskie

– mówił amerykański prezydent.

Wezwał także do "wielkiego ożywienia narodów, odrodzenia ich ducha, dumy, ludzi i patriotyzmu". Prezydent USA wspomniał przy tym o Polsce.

– Patriotyzm poprowadził Polaków do walki o wolność

– stwierdził.

Trump zaznaczył także, że w polityce międzynarodowej to interesy jego narodu będą zawsze dla niego najważniejsze.

– Zawsze będę stawiał Amerykę na pierwszym miejscu tak jak i wy – liderzy swoich krajów – powinniście stawiać i stawiacie wasze interesy na czele

– dodał.

Zdaniem Trumpa, najbardziej krwawym reżimem jest Korea Północna. Podkreślił także, że jeżeli USA będą zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż całkowite zniszczenie Korei Północnej. Mówiąc o północnokoreańskim przywódcy, ocenił, iż Kim Dzong Un prowadzi misję samobójczą dla siebie i swojego państwa.

Kolejnym zbrodniczym reżimem wg prezydenta USA jest Iran. Trump zarzucił jego władzom prowadzenie polityki destabilizującej cały Bliski Wschód. Mówił o Iranie jako o wyczerpanym ekonomicznie "awanturniczym państwie", którego głównym artykułem eksportowym jest przemoc. Trump mówił, że kiedyś Iran był "bogatym krajem ze wspaniałą kulturą", ale "został zastąpiony przez państwo eksportujące chaos", którego "największą ofiarą jest jego własny naród".

Jak zaznaczył, Iran wspiera dyktaturę Asada w Syrii, organizacje takie jak Hezbollah i podważa pokój na Bliskim Wschodzie. Trump oświadczył też, że porozumienie społeczności międzynarodowej z Teheranem w sprawie irańskiego programu nuklearnego zawarte za rządów Obamy było jedną z najgorszych i najbardziej jednostronnych transakcji, do jakich kiedykolwiek przystąpiły Stany Zjednoczone. Uznał to porozumienie za powód do wstydu dla USA.

Irańskiemu punktowi przemówienia Trumpa, przeciwstawił się prezydent Francji Emmanuel Macron. Bronił on podczas wczorajszego przemówienia "solidnego i możliwego do kontroli" porozumienia atomowego z Teheranem, którego zerwanie "byłoby nieodpowiedzialne". 

Tvn24.pl/TVP.info/AG/Fot.YouTube

 

 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Zabiła nienarodzone dziecko. Podzieliła się relacją na Instagramie

Niemiecka fotograf Esther Mauersberger na co dzień fotografuje małe dzieci. Zrobiło się o niej głośno, bo dokonała aborcji farmakologicznej dzieląc się zdjęciami "z zabiegu" na Instagramie.

Takie rzeczy tylko w Holandii. Instruktaż seksualny z imigrantem dla…młodzieży

W holenderskich szkołach podstawowych rozprowadzany jest podręcznik dla nastolatków. W owym podręczniku znajdziemy rysunki pokazujące seks oralny, analny oraz wiele innych pozycji seksualnych. Na obrazkach widnieją postaci białych dziewcząt i czarnoskórych chłopców.

Katolicy rosną w siłę na świecie

Powiększa się liczba katolików na świecie. Osoby tego wyznania stanowią 18 procent całej ludności. Różnica między rokiem 2015, z którego pochodzą dane, a rokiem 2014 wzrosła o 12,5 miliona. Statystyka została przedstawiona przez agencję Kongregacji Ewangelizacji Narodów, Fides w związku ze Światowym Dniem Misyjnym, który będzie obchodzony po raz 91 w najbliższą niedzielę. 

Quebec: Burka będzie zakazana

Quebec zabroni noszenia burek. Zakrywanie twarzy będzie zakazane w tym mieście. 

Polska zaraża Europę! Najpierw Włochy, a teraz Irlandia chce otoczyć się różańcem

Hejtowana jako "ciemnogród" akcja "Różaniec do granic" zyskuje coraz większą popularność w Europie. Niedawno podobną inicjatywę zgłosili Włosi, a teraz Irlandczycy chcą, by granice ich państwa zostały otoczone różańcem.

Kwitnie handel ludźmi

Na Ukrainie trzykrotnie wzrosła liczba notowanych przypadków handlu ludźmi. Nie można też stwierdzić, jak wielka jest skala niezarejestrowanego procederu. Służby jednak twierdzą, że nie jest to spowodowane wzrostem handlu ludźmi, ale skuteczniejszym zwalczaniem tego typu działalności.

Kuriozum. KRLD proponuje Stanom pokój

Korea Północna złożyła Amerykanom ofertę pokojową. Warunek – uznanie północnokoreańskiego statusu jądrowego. Sprawa natomiast wynika z faktu, że pod koniec września KRLD stwierdziła, że Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Korei Północnej...

Ponton z imigrantami przypływa do wybrzeży Hiszpanii [WIDEO]

Imigranci przypływają do Kadyksu na zniszczonym pontonie. Zdarzenie nagrał przypadkowy turysta.

Zoofilskie burdele dla Brytyjczyków. Szpiki i rajstopy... [WIDEO]

Bez komentarza

W centrum Belgradu policja dokonała zabezpieczenia dowodów prowadzenia nietypowego zoofilskiego domu publicznego.

Kaczyński o Dudzie: Wciąż jesteśmy jedną rodziną, idącą w jednym kierunku

Polska

Jarosław Kaczyński mówił na konferencji prasowej, z udziałem liderów Zjednoczonej Prawicy, m.in. o sytuacji rzekomego "kryzysu" pomiędzy nim a prezydentem. Prezes PiS odniósł się także do tematyki związanej ze zmianami, które wprowadzili jako partia oraz podziękował swoim wyborcom za kredyt zaufania.

Błaszczak: To jest ofiara tej propagandy totalnej opozycji

Polska

Mariusz Błaszczak był gościem RMF FM. Szef MSWiA na antenie radia odniósł się do mężczyzny, który podpalił się w miniony czwartek przed PKiN. 

Pazura odpowiada na atak Stuhra: Profesorze, proszę nie rozpowszechniać bzdur!

Bez komentarza

Jeżeli chociaż jeden głos w modlitwie owego "Różańca do granic" był z intencją, że jest to modlitwa przeciwko islamizacji (a mój kolega Cezary Pazura mówił sam, że on będzie się modlił, żeby islamu w Polsce nie było), to taki różaniec jest bluźnierstwem – napisał w felietonie dla "Gazety Krakowskiej" Jerzy Stuhr.

Olbrzymia mgła w natarciu

Polska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla pięciu województw. Według IMGiW centralna i południowowschodnia Polska będzie musiała zmierzyć się z silną mgłą.

W Polsce odnaleziono bullę papieską! To może być legendarny antypapież!

Polska

Archeolodzy i poszukiwacze skarbów (detektoryści) odnaleźli bullę papieską Benedykta XIII, być może jednego z najbardziej kontrowersyjnych "papieży" w historii Kościoła.

Tusk: Budzę się i zasypiam z jedną myślą – co zrobić, żeby Polska nie była izolowana?

Polska

Uważam, że warto wykorzystać ten czas, żeby wspólnie pracować na rzecz interesu i europejskiego i polskiego – mówił w rozmowie z reporterem TVN24BiŚ były premier Donald Tusk.

Pięta: Jeżeli protestujący lekarze uczciwie głodują, to trochę schudną. Ten protest jest idiotyczny

Polska

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta w swoim, ostrym i mocno ironicznym stylu skomentował protesty głodowe lekarzy-rezydentów. 

Znicze dla żyjącego? Pod Pałacem Kultury i Nauki wszystko jest możliwe

Bez komentarza

Pod Pałacem Kultury i Nauki zapłonęły znicze na cześć mężczyzny, który wczoraj dokonał samopodpalenia. Wszystko byłoby ok, jakby nie to, że mężczyzna jest ranny, ale żyje...

Prof. Krasnodębski dla wSensie: Czy Amnesty International nie zapyta Duńczyków, czemu na demonstrujących muzułmanów policja spuściła psy?

Polska

Amnesty International wezwało Polskę do zaprzestania stosowania sankcji karnych wobec osób uczestniczących w pokojowych zgromadzeniach. Do zarzutów zawartych w najświeższym raporcie AI odniósł się europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS).

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.