15 grudnia 2017
piątek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Po Warszawie, Rijadzie przyszedł czas na forum ONZ. Donald Trump przedstawił podczas wczorajszego szczytu ONZ wizję, mającą pomóc światu przeciwstawić się terroryzmowi i eksterminizmowi. Prezydent USA wspomniał też o bohaterstwie Polaków.

"Widmem unoszącym się na światem" nazwał on "małą grupę złych reżimów", które jeśli "nie zostaną pokonane przez wielu sprawiedliwych, to zło zwycięży".

Największymi problemami świata, zdaniem Trumpa, są terroryzm i ekstremizm, które przybierają na sile i rozszerzają się na wszystkie zakątki planety.

– Jeżeli aspirujemy do akceptacji ze strony historii, musimy wypełnić obowiązek wobec naszych narodów. Musimy odrzucić zagrożenia dla suwerenności, od Ukrainy po Morze Południowochińskie

– mówił amerykański prezydent.

Wezwał także do "wielkiego ożywienia narodów, odrodzenia ich ducha, dumy, ludzi i patriotyzmu". Prezydent USA wspomniał przy tym o Polsce.

– Patriotyzm poprowadził Polaków do walki o wolność

– stwierdził.

Trump zaznaczył także, że w polityce międzynarodowej to interesy jego narodu będą zawsze dla niego najważniejsze.

– Zawsze będę stawiał Amerykę na pierwszym miejscu tak jak i wy – liderzy swoich krajów – powinniście stawiać i stawiacie wasze interesy na czele

– dodał.

Zdaniem Trumpa, najbardziej krwawym reżimem jest Korea Północna. Podkreślił także, że jeżeli USA będą zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż całkowite zniszczenie Korei Północnej. Mówiąc o północnokoreańskim przywódcy, ocenił, iż Kim Dzong Un prowadzi misję samobójczą dla siebie i swojego państwa.

Kolejnym zbrodniczym reżimem wg prezydenta USA jest Iran. Trump zarzucił jego władzom prowadzenie polityki destabilizującej cały Bliski Wschód. Mówił o Iranie jako o wyczerpanym ekonomicznie "awanturniczym państwie", którego głównym artykułem eksportowym jest przemoc. Trump mówił, że kiedyś Iran był "bogatym krajem ze wspaniałą kulturą", ale "został zastąpiony przez państwo eksportujące chaos", którego "największą ofiarą jest jego własny naród".

Jak zaznaczył, Iran wspiera dyktaturę Asada w Syrii, organizacje takie jak Hezbollah i podważa pokój na Bliskim Wschodzie. Trump oświadczył też, że porozumienie społeczności międzynarodowej z Teheranem w sprawie irańskiego programu nuklearnego zawarte za rządów Obamy było jedną z najgorszych i najbardziej jednostronnych transakcji, do jakich kiedykolwiek przystąpiły Stany Zjednoczone. Uznał to porozumienie za powód do wstydu dla USA.

Irańskiemu punktowi przemówienia Trumpa, przeciwstawił się prezydent Francji Emmanuel Macron. Bronił on podczas wczorajszego przemówienia "solidnego i możliwego do kontroli" porozumienia atomowego z Teheranem, którego zerwanie "byłoby nieodpowiedzialne". 

Tvn24.pl/TVP.info/AG/Fot.YouTube

 

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

"Kandydat niezależny" po rosyjsku. Putin znowu w drodze po prezydenturę

Prezydent Rosji, Władimir Putin poinformował, że w wyborach prezydenckich w przyszłym roku wystartuje jako kandydat niezależny. Co ciekawe, jego celem ma być "zwiększenie dochodów obywateli". Liczy też na to, że otrzyma poparcie partii politycznych.

Gigantyczna afera we Francji: Caracale nielotami. Te śmigłowce miała kupić Polska

Francuskie ministerstwo obrony poinformowało, że 75 proc. śmigłowców typu Caracal jest uziemionych. Koszty naprawy są za wysokie.

Niemcy wystawiły rodzinom zamachu rachunki za obdukcję

W niecały rok po zamachu terrorystycznym w Niemczech, do którego doszło na jarmarku świątecznym, na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty dotyczące działań gabinetu Angeli Merkel po tragedii. Pełnomocnik niemieckiego rządu do spraw ofiar tego ataku przyznał, że rodziny ofiar dostały rachunki za obdukcję.

Horror na basenie! Imigrant molestował małe dzieci

63-letni Irańczyk ubiegający się o azyl w Niemczech został aresztowany w związku z molestowaniem seksualnym trójki dzieci. Do zdarzenia doszło na basenie w Öhringen.

Stany Zjednoczone podważają decyzję KRRiT

Stany Zjednoczone są zaniepokojone sprawą dotyczącą nałożenia kary na TVN. Departament spraw zagranicznych wydał w tej sprawie oświadczenie.

Według niemieckiej policji okrzyk "Śmierć Żydom!" to "konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń"

Według rzecznika policji, "Konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń" ma rangę tak wysoką, że krzyczenie "śmierć Żydom" nie jest wystarczające, by rozwiązać nazistowskie zgromadzenie!

Ks. Tom Uzhunnalil z Nagrodą im. Matki Teresy

Uwolniony indyjski misjonarz ks. Tom Uzhunnalil, który został porwany w Jemenie przez islamistów w 2016 roku odebrał Nagrodę im. Matki Teresy. Salezjanin otrzymał wyróżnienie 10 grudnia w Mumbaju.

Mary Wagner znowu aresztowana. "Proponowała wsparcie dla matek i dzieci w ośrodku aborcyjnym"

Kanadyjska obrończyni życia, Mary Wagner została aresztowana w piątek 8 grudnia. Powodem było wejście do ośrodka aborcyjnego w Toronto z białymi różami i zaproponowanie pomocy kobietom, które planują zabicie swojego dziecka.

Sejm przegłosował zmianę ordynacji wyborczej

Polska

Tej nocy Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej wyłożone przez PiS. Od teraz będzie obowiązywać dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Skasowano także możliwość głosowania korespondencyjnego oraz jednomandatowe okręgi wyborcze za wyjątkiem gmin do 20 tys. mieszkańców.

Premier Morawiecki chwali Tuska. "Zaczyna mówić jak Polska"

Bez komentarza

Premier Mateusz Morawiecki pochwalił Przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, że Tusk "zaczyna mówić w taki sposób jak Polska".

Policja rozbiła sieć agencji towarzyskich w Katowicach. "Świadczyły usługi na akord"

Polska

45-letnia kobieta została zatrzymana przez śląską policję. Prowadziła ona sieć agencji towarzyskich w Katowicach. W interesie pomagał kobiecie jej mąż.

Zabłocki: Sąd Najwyższy nie jest żadną "stajnią Augiasza" naszpikowaną komunistycznymi oprawcami

Polska

Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, sędzia Stanisław Zabłocki podczas debaty w Senacie zarzucił prezydenckiej ustawie o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjność.

Morawiecki wyznaje: Mój syn był trudny. Nie raz dostał klapsa. Bywało, że nie wracał do domu na czas

Polska

Kornela Morawieckiego wzięło na wspominki. Przewodniczący Wolnych i Solidarnych zdradził "Super Expressowi" kilka tajemnic dotyczących swego syna, Mateusza. 

Inicjator akcji "Różaniec do granic": Jestem ogromnie wdzięczny naszym krytykom. Różaniec przestał być obciachem

Polska

Dzisiejszym gościem Telewizji Republika był Maciej Bodasiński. Scenarzysta i producent filmowy opowiedział o popularnej akcji "Różaniec do granic", której był pomysłodawcą

Miażdżący dla rządu PO raport NIK ws. poszukiwań gazu łupkowego

Polska

Rząd PO otrzymał negatywną ocenę od Najwyższej Izby Kontroli za poszukiwania gazu łupkowego. Zdaniem instytucji, działania ówczesnego rządu w tym zakresie były niespójne i nieskuteczne. Polacy nadal nie wiedzą jakie mamy zasoby węglowodorów.

Minister Szyszko: Istnieją organizacje o zabarwieniu liberalno-lewicowym, które zaskarżają nasz kraj i dezinformują Europę

Polska

Minister Jan Szyszko na antenie Telewizji Republika skomentował działania leśników w Puszczy Białowieskiej. Odniósł się także do toczącego się przed Trybunałem Sprawiedliwości UE postępowania przeciwko Polsce w związku z wycinką drzew w Puszczy.

Tragedia w Dęblinie! Wojskowy śmigłowiec wywrócił się na bok, są ranni

Polska

Podczas lądowania śmigłowca "Puszczyk" maszyna przewróciła się na bok. Dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala.

"Sztos", "dwudzionek" i "XD" na podium w plebiscycie młodzieżowego słowa roku! Jest także "RiGCz"

Po godzinach

Na stronie internetowej Wydawnictwa Naukowego PWN ogłoszono wyniki plebiscytu na młodzieżowe słowo roku 2017. Pierwsze miejsce zdobyło słowo "XD". Dwa wyżej ocenione słowa zostały zdyskwalifikowane. Pojawia się także skrótowiec "RiGCz".

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.