piątek
| 23 lutego 2018
 

Biskup Nigeru i Burkiny Faso zdegustowany przyjmowaniem uchodźców przez Europę

Redakcja: | 20 października 2017

 

Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich w Nigrze i Burkina Faso skrytykował politykę Unii Europejskiej w sprawie uchodźców. Zwrócił uwagę, że ekstremiści nie zrobili dotychczas niczego dobrego ani dla muzułmanów, ani dla chrześcijan.

W wywiadzie dla niemieckiej agencji katolickiej KNA abp Paul Yemboaro Ouédraogo stwierdził, że kraje takie, jak Niemcy czy Francja przyjmują uchodźców na podobnych zasadach co kiedyś surowce. Młodzi Afrykańczycy, którzy dziś opuszczają swoje strony rodzinne "w poszukiwaniu w Europie pracy", podążają jedynie drogą, jaką odbywały surowce wywożone z ich krajów, podkreślił afrykański hierarcha.

Zwrócił również uwagę, że ekstremiści nie zrobili dotychczas niczego dobrego ani dla muzułmanów, ani dla chrześcijan. Świadczą o tym m.in. "zamachy, których ofiarami są zarówno muzułmanie, jak i nie-muzułmanie". Jednocześnie ostrzegł przed uogólnianiem podejrzeń, gdyż "większość muzułmanów z terroryzmem nie ma nic wspólnego".

Abp Ouédraogo kieruje archidiecezją Bobo-Dioulasso w Burkina Faso. Jest przewodniczącym episkopatu zarówno w swojej rodzinnej Burkina Faso jak i w Nigrze.

 

deon.pl/AG/Fot. Facebook Afryka jest kobietą

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij