poniedziałek
| 19 marca 2018

Wojsko na ulicach, betonowe barierki, strefy bezpieczeństwa, kontrole. Czy to wojna? Nie, to Sylwester w miastach Europy

Redakcja: | 30 grudnia 2017
Betonowe zapory

 

Londyn, Paryż, Berlin, Wiedeń szykują się na huczne powitanie Nowego Roku. W związku z atakami terrorystycznymi w ostatnich latach postanowiono, że zabawy sylwestrowe odbędą się przy wzmocnionych środkach bezpieczeństwa.

W Londynie policja zapowiedziała wprowadzenie i realizację ulepszonej strategii bezpieczeństwa po serii krwawych zamachów w mijającym roku.  Na straży bezpieczeństwa ma stać uzbrojona policja. Na wybranych ulicach Londynu gdzie odbędą się główne uroczystości, ustawiono betonowe zapory blokujące wjazd pojazdów. W niedzielę wczesnym popołudniem rozpocznie się zamykanie ruchu kołowego. W śródmieściu powstaną punkty kontrolne, w których będą sprawdzane osoby chcące dostać się na teren zabawy.

W Paryżu nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwało 7,9 tys. policjantów i żołnierzy. Jak wskazała policja, chodzi o to, aby nie dopuścić do zamieszek i zamachu. Szczególne środki bezpieczeństwa będą obowiązywać na Polach Elizejskich. Uczestnicy zabawy muszą przygotować się na kontrole osobiste. Na słynnym bulwarze będzie obowiązywał całkowity zakaz spożywania alkoholu. W całym Paryżu ze względów bezpieczeństwa obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków.

W Berlinie dla uczestniczek zabawy przy Bramie Brandenburskiej powstanie specjalna strefa mająca zapewnić bezpieczeństwo dla kobiet. Policja zapowiedziała zaostrzenie środków bezpieczeństwa. Na teren imprezy nie będzie można wnosić dużych toreb i alkoholu.

Stolica Austrii, Wiedeń również postawiła na bezpieczeństwo. Wjazd na teren zabawy sylwestrowej uniemożliwiać będą samochody ciężarowe. Siły policyjne zostaną wzmocnione o 240 funkcjonariuszy. W całym mieście ma obowiązywać zakaz odpalania petard. Za złamanie zakazu grożą wysokie kary finansowe.

 

niezalezna.pl/Oli/Fot. Facebook Dziennik Narodowy


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij