czwartek
| 22 marca 2018

18 stycznia w Londynie odbędzie się protest przeciwko "prześladowaniu polskich komunistów"

Ewa Zajączkowska: | 03 stycznia 2018
protest przeciwko prześladowaniu polskich komunistów

 

Nowa Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii planuje protest przeciwko "prześladowaniu polskich komunistów” pod Polską Ambasadą w Londynie. Manifestacja ma się odbyć 18 stycznia. Wydarzenie na Facebooku nie przyciągnęło dotychczas wielu chętnych.

Argumentem ma być decyzja polskiego parlamentu o usunięciu symboli komunizmu z przestrzeni publicznej. Dla Nowej Partii Komunistycznej Wielkiej Brytanii jest to niszczenie dziedzictwa komunistów w Polsce.

Ciekawym jest, co możemy przeczytać w uzasadnieniu zorganizowanego protestu, że ok 600 tys żołnierzy Armii Radzieckiej zostało zabitych w latach 1944-45 w obronie społeczeństwa polskiego przed nazistowskimi obozami zagłady, w zamian za co ci żołnierze są szkalowani jako komunistyczni zdrajcy Polski.

Organizatorzy podają również za powód "rozprawianie się z komunistycznymi działaczami w Polsce”. Czytamy również, że w listopadzie 2017 roku aż 66 ugrupowań z każdego kontynentu wzięło udział w Międzynarodowym Spotkaniu Komunistów i Partii Robotniczych w Sankt Petersburgu, by potępić zakaz komunistycznej ideologii w Polsce i prześladowanie polskich komunistów. Ugrupowania zażądały wycofania wszelkich oskarżeń wobec polskich komunistów.

Czytamy dalej:

"Ręce precz od polskich komunistów, od komunistycznej ideologii i ich nieograniczonych działań!"

"Solidarni z polskimi komunistami!"

"Antykomunizm nie przejdzie!”

 

Ewa Zajączkowska/Fot. Facebook Protest against persecution of Polish communists


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij