środa
| 21 marca 2018

Aborcyjna satanistka przeciwko władzom Missouri. "Sami wybieramy, w co wierzyć"

Redakcja: | 19 lutego 2018
sataniści za aborcją

W USA zdeklarowana satanistka pozwała władze stanu Missouri za to, że nie mogła od razu abortować swojego dziecka. Uraziła ją także konieczność "spojrzenia na płód" w USG oraz przeczytania broszury "Życie zaczyna się w chwili poczęcia". Jej zdaniem, narusza to wolność wyznania i narzuca wartości innej religii.

Mary Doe przyjechała w 2015 roku do Saint Louis, by zamordować swoje nienarodzone dziecko. Missouri jednak jest jednym z ośmiu stanów, gdzie od momentu zgłoszenia do samej aborcji muszą upłynąć 72 godziny. W tym czasie kobieta musi zrobić USG oraz zapoznać się z broszurą informującą o życiu człowieka od chwili poczęcia.

– Jest to najważniejsza zasada naszej kultury i naszego państwa – sami wybieramy, w co wierzyć

– powiedział w sądzie adwokat satanistki, James McNaughton.

Drugi zarzut dotyczy naruszenia wolności wyznania. Zdaniem Doe, prawo Missouri łamie siódme przykazanie "Kościoła Szatana", który mówi, że "ciało człowieka jest nietykalne i podporządkuje się tylko jego woli".

W efekcie tego procesu sataniści organizowali w USA manifestacje proaborcyjne. W zeszłym miesiącu przeprowadzili akcję na szeroką skalę, przedstawiając się jako "lider ruchu antytrumpowego".

Amerykańskie media podkreślają, że satanizm w USA zamienił się w ruch niezadowolonych z Trumpa i jego kursu. W tych dniach sataniści rozwiesili flagi z symbolami LGBT bezpośrednio na nagrobkach jednego z cmentarzy w stanie Missisippi. Wyjaśniali, że opowiadają się przeciwko "ewangelickim fanatykom", chcących ich zadniem zniszczyć gejów. Swoją akcję nazwali "różową mszą".

sputniknews.com/cwik/Fot. YouTube


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij