niedziela
| 22 kwietnia 2018
 

Rosyjska kontrofensywa dyplomatyczna. Wydalili brytyjskich dyplomatów i zamknęli konsulat w Sankt Petersburgu

Redakcja: | 17 marca 2018
Putin

MSZ Rosji poinformowało, że w ramach działań odwetowych 23 brytyjskich dyplomatów zostało uznanych w Rosji za personae non gratae. Dostali tydzień na wyniesienie się z terytorium Federacji. Ponadto ogłoszono "wycofanie zgody na otwarcie Brytyjskiego Konsulatu Generalnego" w Sankt Petersburgu.

Rosjanie tłumaczą decyzję "rozbieżnością w liczbie konsulatów obu krajów". Dodaje, że procedury zostaną przeprowadzone w zgodzie z prawem międzynarodowym.

Rozwiązano także rosyjski oddział British Council, instytucji reprezentującą Wielką Brytanię w zakresie współpracy kulturalnej oraz edukacyjnej.

"Strona brytyjska została ostrzeżona, że jeśli nastąpią kolejne nieprzyjazne działania przeciwko Rosji, to strona rosyjska rezerwuje sobie prawo do podjęcia odpowiednich środków odwetowych"

– poinformowało rosyjskie MSZ.

– Brytyjczycy ukrywają przed nami ekspertyzę lekarską, nie mamy dostępu do pacjentów [do Siergieja i Julii Skripal – red.], nie mamy możliwości rozmowy z lekarzami

– powiedział w rozmowie z agencją RIA Aleksander Jakowienko, ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii. Dodał też, że "może żyją, może nie, może w ogóle nic się nie stało".

 

kresy.pl/cwik/Fot. kremlin.ru, CC BY 3.0, Wikimedia Commons


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij