niedziela
| 22 kwietnia 2018
 

Afera w kanadyjskich klinikach in vitro

Redakcja: | 08 kwietnia 2018
in vitro

Dr Norman Barwin został oskarżony przez kilkadziesiąt osób o użycie nasienia swojego lub nieznanych osób do zapłodnienia ich matek. BBC przypomina, że lekarz był już wcześniej pozwany i skazany za podobną praktykę 5 lat temu wobec kilku pacjentek.

Sprawa wyszła na jaw w listopadzie. Barwin został wówczas pozwany przez Davinę i Daniela Dixonów oraz ich córkę, Rebeccę.

"Davina była zaniepokojona, ponieważ ona i Daniel mają niebieskie oczy, a Rebecca – brązowe"

– napisano w pozwie cytowanym przez BBC.

Okazało się, że 28-latka, która poczęta została metodą in vitro, jest córką lekarza, który w 1989 roku przeprowadził zabieg sztucznego zapłodnienia. Zostało to potwierdzone przez badania DNA. Rodzina Dixonów odnalazła też kobietę, która prawdopodobnie jest przyrodnią siostrą Rebecci.

Teraz kolejne 11 osób twierdzi, że to lekarz jest ich biologicznym ojcem. Po zrobieniu testów DNA wykluczono bowiem ojcostwo mężczyzn, których za ojców uważały. Matki tych osób były pacjentkami dra Barwina. Najstarsze osoby urodziły się w latach 70. XX wieku. Ich rodzice byli pacjentami dwóch klinik w Ottawie w Kanadzie.

– Co więcej, adwokaci reprezentujący te osoby odnaleźli kolejne 35 osób, których matki miały być zapłodnione nasieniem od anonimowego dawcy

– informuje BBC.

Jak dodaje telewizja, lekarz został pozwany już kilka lat wcześniej. Udowodniono mu, że zapłodnił niewłaściwymi plemnikami trzy pacjentki w klinice w Ottawie w 2013 r.

interia.pl/cwik/Fot. Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij