niedziela
| 22 kwietnia 2018
 

Nowe doniesienia ws. otrucia Skripalów

Redakcja: | 16 kwietnia 2018
Julia Skripal

Petersburski portal podał, że sprawa otrucia Skripalów może mieć związek ze śmiercią syna byłego szpiega i jego przyjaciółką z Moskwy. Aleksander Skripal zmarł w połowie lipca ubiegłego roku w Petersburgu.

Portal 78.ru poinformował, że Aleksander Skripal pojechał do Petersburga ze swoją przyjaciółką Anną Nikiforową, by kupić samochód. Prosto z pociągu trafił do szpitala, gdzie nie udzielono mu jednak pomocy, ponieważ nie miał ubezpieczenia zdrowotnego. To wydaje się dziwne, gdyż para miała pieniądze na samochód, jednak Anna nie zdecydowała się zapłacić za leczenie.

Dziennikarze rosyjskiego portalu postanowili dowiedzieć się, jaki był powód decyzji kobiety. Okazało się jednak, że zniknęła ona na początku marca tego roku. Dokładnie wtedy, gdy próbowano otruć Siergieja i Julię Skripalów. Sąsiedzi Nikiforowej utrzymują, że wtedy też w jej mieszkaniu zamontowano specjalne metalowe drzwi.

– Zastanawialiśmy się, dlaczego Anna potrzebuje takich drzwi, kiedy na dole jest domofon i kolejne drzwi w korytarzu. Musi się czegoś bać. Wiele osób wokół niej zmarło. Najpierw jej ciotka jesienią 2017 roku, jej matka też. Pogrzeby były skromne

– mówiła jedna z sąsiadek.

Co więcej, okazało się, że Anna Nikiforowa ma siostrę bliźniaczkę – Elenę, która jest do niej łudząco podobna. Elena ukończyła Moskiewską Państwową Akademię Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii.

Dziennikarze zwrócili także uwagę na Julię Skripal. Kobieta, kiedy dowiedziała się o śmierci brata, pojechała do Petersburga, aby dowiedzieć się, co się stało. Po spotkaniu z Anną Nikiforową i rozmowach z lekarzami kobieta doszła do wniosku, że jej brat zmarł śmiercią naturalną i nie wnioskowała o sekcję zwłok. Ciało Aleksandra Skripala zostało skremowane.

Rosyjscy dziennikarze dotarli również do Giennadija Griszczenko, byłego przyjaciela Siergieja Skripala i byłego teścia Aleksandra Skripala. Jego córka, Natalia, rozwiodła się z Aleksandrem Skripalem, gdy para wyjechała do Wielkiej Brytanii. Mężczyzna nadużywał alkoholu, z czym Natalia nie mogła się pogodzić. Kobieta zwróciła mu wtedy połowę wartości domu, z którego go wyrzuciła – ok. 150 tys. funtów.

Zdaniem Griszczenki, gdyby okazało się, że jego były zięć nie zmarł z przyczyn naturalnych, pieniądze zostałyby zamrożone na jego koncie. Julia Skripal, która miała upoważnienie do rozporządzania kontem brata, nie mogłaby z nich korzystać.

wp.pl/marma/Fot. Polskie Radio WRKL 910 AM


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij