23 stycznia 2017
poniedziałek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Dla PO i Nowoczesnej taki głęboki podział jest wygodny, bo on ich zwalnia z jakiejkolwiek pracy intelektualnej. Wystarczy krzyczeć, że straszny "kaczystowski" dyktator zawładnął Polską i to wszystko – mówił publicysta Łukasz Warzecha w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do konfliktów na polskiej scenie politycznej.

– Ten rząd bardzo słabo sobie radzi, jeśli chodzi o wizerunek. Ma na sumieniu mnóstwo grzechów pychy, różnych zachowań, które wskazywałyby na to, że działacze PiS zapomnieli, że raz się ma władzę, raz się jej nie ma i że władzy się nie zdobywa raz na zawsze

– ocenił Łukasz Warzecha.

Odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który ostatnie działania opozycji w sejmie nazwał "próbą puczu", publicysta stwierdził, że jest to określenie "kompletnie nieadekwatne".

– To nie była żadna próba puczu. To była słabo zorganizowana i dosyć komiczna, prawdę mówiąc, próba doprowadzenia do jakiejś formy przesilenia. (…) Mam wrażenie, że politycy po obu stronach w tej chwili bawią się z zapałkami. To jest niezwykle niepokojące, bo jeżeli lider obozu rządzącego mówi o puczu, to automatycznie wśród wielu swoich zwolenników wzbudza takie przekonanie, że skoro jest pucz, to trzeba brać kosy w ręce i bronić demokracji (…), a z kolei druga strona, jeżeli mówi o dyktaturze, no to przed dyktaturą też się trzeba bronić

– stwierdził.

– To jest proszenie się o nowego Ryszarda Cybę. Bardzo się dziwię, że żaden z polityków jednego czy drugiego obozu tego nie dostrzega

–podkreślił Warzecha oraz dodał, że "w tym wszystkim jest jednak siła, która stara się zachować jakiś zdrowy rozsądek – klub Kukiz'15".

–  To jest model, jak powinna działać dobrze zorganizowana i merytoryczna opozycja. Natomiast nie jest przypadkiem, że klub Kukiz'15 jest najczęściej ignorowany przez media. (…) To jest po prostu bardzo niewygodne, żeby pokazywać, że jest ktoś, kto potrafi rzeczowo krytykować rządzących. Rządzący nie mają żadnego interesu w tym, żeby na taką krytykę zwracać uwagę

– przekonywał publicysta.

– Dla Platformy i Nowoczesnej taki głęboki podział też jest wygodny, bo on ich zwalnia z jakiejkolwiek pracy intelektualnej. Wystarczy krzyczeć, że straszny "kaczystowski" dyktator zawładnął Polską, i to wszystko

– podsumował Warzecha.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Janusz Kojro/wSensie
Fot. wSensie

 

 

Więcej z tej kategorii...

Korwin-Mikke: Walka między Obamą a Clinton w poprzednich wyborach była walką między skrzydłem prożydowskim a proarabskim [WIDEO]

Barack Obama był reprezentantem sił promuzułmańskich. On jest – nie wiem czy wierzącym, ale obrzezanym – muzułmaninem – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Janusz Korwin-Mikke.

Grabiec (PO): Donald Tusk jest szansą na wyższą pozycję międzynarodową Polski [WIDEO]

Z całą pewnością w interesie Polski jest to, żeby Donald Tusk pełnił funkcję przewodniczącego Radzie Europejskiej jak najdłużej. Byłoby dobrze, żeby rząd PiS korzystał z tego atutu, jakim jest jego obecność w tych strukturach – mówił rzecznik PO Jan Grabiec w rozmowie wSensie.pl.

Korwin-Mikke (Wolność) o Tusku: Nie jestem już jego przyjacielem. Traktujemy go jak zdrajcę [WIDEO]

Jak się weszło między wrony, trzeba krakać jak i one, więc on zaczął krakać jak socjaliści – stwierdził Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z wSensie.pl, komentując działania Donalda Tuska oraz jego ewentualny powrót do polskiej polityki.

Polski Trump? Chruszcz (Kukiz'15): Kukiz, Paweł Kukiz [WIDEO]

Prezydentura pana Obamy była miałka. Proszę zauważyć, że pod koniec jego prezydentury cały świat płonął – powiedział w rozmowie z wSensie.pl poseł ruchu Kukiz'15 Sylwester Chruszcz.

Bejda (PSL) o Błaszczaku: Nie wiem, czy nie będzie chciał zmienić nazwy resortu na Ministerstwo Straszenia [WIDEO]

Dla mnie jest to absolutnie próba zastraszenia Polaków – tak można dosadnie jednym zdaniem to podsumować. Przecież każdy Polak ma prawo do demonstrowania, do pokojowej demonstracji – powiedział w rozmowie z wSensie.pl poseł PSL Paweł Bejda, odnosząc się do informacji o identyfikowaniu uczestników protestów pod sejmem.

Kierwiński (PO): Z przykrością stwierdzam, że zbliżamy się do państwa policyjnego [WIDEO]

Jeżeli publikowane są zdjęcia osób, które przyszły na pokojową demonstrację, jeżeli minister Błaszczak mówi, że te osoby są identyfikowane przez policje, to widać, że w Polsce niedługo legalne demonstrację będą stały pod znakiem zapytania – powiedział Marcin Kierwiński w rozmowie z wSensie.pl.

Pięta (PiS): Spora część niemieckiego lewactwa siedzi w kieszeni Gazpromu [WIDEO]

Jest to zawsze lepszy wybór, niż gdyby przewodniczącym miał zostać ktoś z kręgów radykalnej lewicy – stwierdził Stanisław Pięta w rozmowie wSensie.pl, komentując wybór chadeka Antonio Tajaniego na nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Zembaczyński (N) o apelu opozycji do instytucji zagranicznych : To tzw. "fejk", jak z kanapkami i puczem [WIDEO]

Nowoczesna odwołuje się do legalnych instytucji funkcjonujących w Polsce i nie było mowy o żadnym takim apelu – mówił Witold Zembaczyński w rozmowie wSensie.pl, komentując sprawę rzekomego wzywania przez opozycję instytucji zagranicznych do interwencji ws. kryzysu sejmowego.

 

 

Arłukowicz: Kaczyński próbuje dzisiaj zbudować nowe państwo, stosując nieuczciwe reguły gry

Polska

Dzisiaj prezes Kaczyński proponuje, żeby wszyscy ci, którzy wygrali, którzy są szanowani, wybrani, odeszli tylko dlatego, że on zmieni prawo stwierdził poseł PO Bartosz Arłukowicz na antenie TVN24, odnosząc się do zapowiedzi prezesa PiS dotyczących zmian w ordynacji wyborczej.

Doda za 4 tys. zł kupiła sobie... naturalne włosy!

Po godzinach

Dorota Rabczewska nigdy nie oszczędzała na swoich włosach. Na wizyty u fryzjera wydawać potrafiła niebagatelne sumy, bo nawet 10 tys. zł miesięcznie. Niedawno piosenkarka sprawiła sobie kolejny wyjątkowy prezent – naturalne słowiańskie włosy za 4 tys. zł.

Politycy o "polskich obozach": To celowa akcja fałszowania historii przez niemieckie instytucje

Polska

Nazwa "Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny", jeżeli chodzi o Auschwitz-Birkenau, jest nazwą międzynarodową. Każdy, kto przeinacza tę nazwę, po prostu łamie międzynarodowe konwencje – tłumaczył w TVP Info Krzysztof Szczerski.

May pierwszym przywódcą, który spotka się z Trumpem. Wizyta już w przyszłym tygodniu

Świat

Spotkanie Theresy May i Donalda Trumpa zaplanowane jest na przyszły piątek – potwierdził rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Jak podaje brytyjski portal Independent, wcześniej prowadzone będą intensywne rozmowy obu przywódców.

UOKiK za frankowiczami. Umowy z Bankiem BPH nieważne?

Gospodarka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta opowiedział  się po stronie klientów w sporze, który toczą oni z Bankiem BPH. Sprawa dotyczy kredytów hipotecznych, których umowy waloryzowane były kursem franka szwajcarskiego.

Szydło: "Bardzo bym sobie życzyła, by opozycja rozpoczęła wreszcie normalną pracę w parlamencie"

Polska

 Jeżeli po raz kolejny mamy usiąść do stołu, po czym politycy Platformy i Nowoczesnej pobiegną pod sejm buntować ludzi, zaczną organizować kolejne awantury, to trudno będzie ten dialog osiągnąć – powiedziała Szydło.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.