26 lutego 2017
niedziela
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Kpina jakaś i tyle. Pan Petru nie mógł wziąć udziału w demonstracji, bo musiał się udać na Maderę –  mówił Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do sylwestrowej podróży Ryszarda Petru i posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt.

– Zadziwiają sprzeczne informacje, bo raz Nowoczesna oświadcza, że była to jego (Petru – red.) podróż prywatna, drugi raz oświadcza pani Lubnauer, że była to sprawa służbowa, i on omawiał bardzo ważne sprawy, których nie mógł omówić – rozumiem – w Polsce. Kpina jakaś i tyle. Ja myślę, że będzie to drogo kosztowało i pana Petru, i Nowoczesną

– przewidywał Janusz Korwin-Mikke.

– Przypominam, że we Francji przegrała sprawa realistyczna, bo gen. Boulanger akurat musiał się udać na grób kochanki i nie mógł wziąć udziału w rewolucji. Więc widocznie tutaj pan Petru też nie mógł wziąć udziału w demonstracji, bo musiał się udać na Maderę czy gdzieś tam

– skwitował prezes partii Wolność.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Janusz Kojro/wSensie
Fot. wSensie

 

Więcej z tej kategorii...

Błeńska (Republikanie): Będziemy realizować postulaty wolnorynkowe i światopoglądowo konserwatywne [WIDEO]

Ta decyzja dojrzewała od dłuższego czasu, rozważaliśmy taką opcję razem z tragicznie zmarłym posłem Rafałem Wójcikowskim – powiedziała Magdalena Błeńska, odnosząc się do decyzji o opuszczeniu klubu Kukiz'15.

Józwiak (Kukiz'15) o ustawie hazardowej: Polski budżet może stracić miliardy złotych [WIDEO]

Tak naprawdę do końca nie wiemy, w jaki sposób były procedowane pewne elementy tej ustawy, w jaki sposób ustawodawca zamierza rozwiązać problem choćby spółki obsługującej hazard – mówił w rozmowie z wSensie.pl Bartosz Józwiak, którego klub złożył projekt nowelizacji ustawy hazardowej.

Piotrowicz (PiS): Niektórzy chcieli wymóc, by profesor Jędrejek myślał tak, jak oni. To nieporozumienie [WIDEO]

"Posiedzenie komisji, której zadaniem jest zaopiniowanie kandydata, nie może być sprowadzone do testu i egzaminu. To uwłacza powadze osoby, która kandyduje".

Borys Budka (PO) o prof. Jędrejku: Potraktowano go jak maleńki trybik w machinie państwa PiS [WIDEO]

Szkoda, że po raz kolejny przeprowadzono to w trybie ekstraordynaryjnym – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Borys Budka, odnosząc się do sposobu wyboru prof. Grzegorza Jędrejka na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Tylko u nas! Krzysztof Sitarski (K'15) ujawnia, ile kosztował protest opozycji w sali sejmowej [WIDEO]

Zapytaliśmy konkretnie o koszty bezzasadnego przebywania posłów na sali sejmowej od 16 grudnia do 11 stycznia. Dostaliśmy odpowiedź z podanymi wartościami, które dotyczą samego tylko funkcjonowania budynku sejmu wewnątrz – nie mówi ona o dodatkowych kosztach zewnętrznych – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Krzysztof Sitarski.

Pięta (PiS) o raporcie KE: Sędziowie fizycznie atakowani? To chyba ci zatrzymani na kradzieżach w hipermarketach [WIDEO]

Wydaje mi się, że Komisja Europejska powinna skupić się na poważnych sprawach, które dotykają mieszkańców państw Unii Europejskiej – mówił w rozmowie z wSensie.pl Stanisław Pięta, który krytycznie odnosi się do wewnętrznego raportu Komisji Europejskiej w sprawie stanu polskiej praworządności.

Apel (K'15): Polska idzie w bardzo złym kierunku. PiS ani tego nie przyspiesza, ani nie spowalnia [WIDEO]

To już trwa 27 lat, 27 lat pogrążamy się w pewnym takim oderwaniu od standardów obywatelskich, oderwaniu od standardów demokratycznych, o które nasi ojcowie walczyli, nasze matki walczyły w latach 80. i wcześniej – stwierdził Piotr Apel w rozmowie z wSensie.pl.

Tarczyński (PiS) o wolności w sztuce: Przecież nie zastrzelimy kogoś i nie powiemy, że to był performance [WIDEO]

Według mojej oceny doszło do przestępstwa, doszło do znieważenia, doszło do obrazy uczuć religijnych, dlatego że teatr został wykorzystany do politycznej prowokacji – mówił Dominik Tarczyński w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do spektaklu "Klątwa".

 

 

Szef dyplomacji Luksemburga: Kaczyński uważa, że UE jest dla Polski kulą u nogi, a rząd PiS "zatraca się"

Świat

Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn ocenił w wywiadzie dla "Tagesspiegel", że "rząd w Polsce zatraca się coraz bardziej w ograniczeniach praworządności", a przywódca rządu węgierskiego Viktor Orban "widocznie temu patronuje".

Samorządy jak reduta Ordona. Schetyna zapowiada "obywatelski opór"

Polska

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma zorganizuje obywatelski opór przeciw "zabieraniu niezależności" samorządom przez PiS.

Nowy Orlean: Samochód wjechał w tłum podczas karnawałowej parady. Dziesiątki rannych

Świat

Około 30 osób zostało poważnie rannych po tym, jak samochód wjechał w tłum w Nowym Orleanie w Stanach Zjednoczonych. Wśród poszkodowanych są kilkuletnie dzieci. Do tragedii doszło, gdy ludzie oglądali karnawałową paradę.

Międlar: Zatrzymały mnie żydowskie służby specjalne

Polska

Były ksiądz Jacek Międlar skomentował zatrzymanie go przez straż graniczną na londyńskim lotnisku słowami: "Wracam do Ojczyzny. (...) Zostałem zatrzymany przez żydowskie służby specjalne!".

Heidelberg: Staranował ludzi na chodniku. Jedna osoba nie żyje

Świat

Kierowca, który wjechał w grupę ludzi na Placu Bismarcka przy wejście na starówkę w niemieckim Heidelbergu ranił trzy osoby, z których jedna zmarła w szpitalu. Sprawca został postrzelony i zatrzymany przez policję

Jaki: "Jakość elity sędziowskiej w państwie polskim jest fatalna"

Polska

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stwierdził, że Komitet Obrony Demokracji razem z Platformą Obywatelską i Nowoczesną chcą, żeby w polskim sądownictwie nie doszło do żadnych zmian. Natomiast ministerstwo chce "doprowadzić do tego, że sądy będą bliżej ludzi".

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.