15 grudnia 2017
piątek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Ambasador Niemiec w Polsce, Rolf Nikel stwierdził, że nie ma mowy o reparacjach wojennych dla Polski ponieważ Niemcy już spłaciły wojenne długi i pomogły Polsce wielokrotnie. Komentuje poseł ruchu Kukiz’15 Marek Jakubiak.

– Ja sobie nie przypominam, by jakiekolwiek reparacje były Polsce wypłacone

– mówił poseł ruchu Kukiz’15 Marek Jakubiak.

– Polska od Niemiec nie potrzebuje żadnej pomocy, Polska od Niemiec potrzebuje tylko naprawienia tego, co Niemcy Polsce zrobiły bezprawnie i w sposób bandycki i tyle

– dodał.

Czy jest szansa wyegzekwowania reparacji wojennych od Niemiec?

– Powiem jedno: fakturę trzeba wystawić dlatego, że ani pan ambasador [Niemiec – przyp.red.] nie zdaje sobie sprawy o jakich kwotach mówimy, a z drugiej strony Polacy nie wiedzą ile zapłacili za odbudowę zniszczenia przez Niemców swojego kraju. To jest o tyle istotne, że to zmienia zupełnie punkt widzenia obu stron. Te 1,5 biliona, ja oceniam, że taka kwota powinna być, to kwota, na którą nawet Niemiec nie stać dlatego, że te zniszczenia były tak potężne! To nie dlatego, że my chcemy tak dużo pieniędzy tylko dlatego, że oni nam tak kraj zniszczyli, warto by było, żeby świat się o tym dowiedział ponieważ Polska jest ciągle przestawiana z kąta w kąt…

– wyjaśnił poseł.

– Niemcy muszą przyzwyczaić się do tego, że Polska jest krajem wolnym, stanowiącym o sobie i Polska za wszelką cenę nie musi być czyimś przyjacielem, bratem. Nie ma czegoś takiego, jak braterstwo, przyjaźń między państwami, są jedynie interesy…

– podsumował Jakubiak.

Zdaniem ambasadora Rolfa Nikela Niemcy spłaciły swój dług wobec Polski poprzez udzielone wsparcie po ‘89 roku oraz podczas wejścia do Unii Europejskiej i NATO. Ambasador wsparciem nazywa również rozmowy na temat wzmocnienia wschodniej flanki oraz wzmocnienie agendy politycznej w zakresie agresywnej polityki Rosji na Wschodzie, w związku z czym kwestia reparacji jest zamknięta.

Reporter: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot.: wSensie

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Kosiniak-Kamysz: Premier Morawiecki nie czuje klimatów polskiej wsi

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz krytycznie odniósł się do wczorajszego expose premiera Mateusza Morawieckiego w aspekcie rolnictwa. Premier zapowiedział m.in. zabieganie o wyższe dopłaty dla rolników oraz walkę z ASF, który rozprzestrzenił się w Polsce dotykając małych i średnich producentów trzody chlewnej.

Sasin (PiS): Premier Morawiecki jest nowym impulsem w rządzie

Poseł PiS Jacek Sasin skomentował zmianę na stanowisku premiera RP, które objął Mateusz Morawiecki, utrzymując jednocześnie kierownictwo w resortach finansów i rozwoju.

Niesiołowski o premierze Morawieckim: To popychadło i marionetka

Stefan Niesiołowski (Unia Europejskich Demokratów) odniósł się do objęcia przez Mateusza Morawieckiego stanowiska premiera RP oraz zachowania dwóch resortów: finansów i rozwoju.

"Zostawcie nam nasze miejsca pracy!" Kolejne protesty w Warszawie

8 grudnia do Warszawy przyjechało kilka tysięcy osób, by zamanifestować swój sprzeciw wobec planowanego wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra i uboju rytualnego. Przekaz był jasny: "Zostawcie nam nasze miejsca pracy!", "Nie zabierajcie jedynego źródła utrzymania!" Czy parlamentarzyści mimo wszystko, w imię ideologii poprą zakaz?

Koniec zwierząt w cyrku? Kolejna wojna pseudoekologów

Cyrk Zalewski – 135 lat wspaniałych tradycji, siedem pokoleń artystów oraz towarzyszących im zwierząt, dających radość szczególnie najmłodszej widowni...

Jakubiak o wotum nieufności: Nie będziemy oceniać rządu, bo i tak nie bierze głosu opozycji pod uwagę

24 listopada Platforma Obywatelska złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Zapytaliśmy posła Marka Jakubiaka (Kukiz'15) co sądzi o tym wniosku i pomyśle mianowania Grzegorza Schetyny premierem RP.

Krystyna Pawłowicz mocno o liderze PO: Grzegorz "zniszczę cię" Schetyna

Platforma Obywatelska 24 listopada złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Głównym zarzutem był brak reakcji polskiego rządu na ksenofobiczne i rasistowskie hasła, które miały być obecne podczas Marszu Niepodległości. Wniosek o wotum wobec rządu będzie głosowany 7 grudnia.

Patryk Jaki: Waltzowie dorobili się majątku na krzywdzie ludzkiej. Powinni te pieniądze oddać

Wczoraj odbyło się przesłuchanie Andrzeja Waltza, męża Hanny Gronkiewicz-Waltz, w sprawie przejęcia kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Jak twierdzi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, na przekrętach związanych z przejmowaniem kamienicy Waltzowie zgarnęli 5 mln zł.

Sejm przegłosował zmianę ordynacji wyborczej

Polska

Tej nocy Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej wyłożone przez PiS. Od teraz będzie obowiązywać dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Skasowano także możliwość głosowania korespondencyjnego oraz jednomandatowe okręgi wyborcze za wyjątkiem gmin do 20 tys. mieszkańców.

Premier Morawiecki chwali Tuska. "Zaczyna mówić jak Polska"

Bez komentarza

Premier Mateusz Morawiecki pochwalił Przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, że Tusk "zaczyna mówić w taki sposób jak Polska".

"Kandydat niezależny" po rosyjsku. Putin znowu w drodze po prezydenturę

Świat

Prezydent Rosji, Władimir Putin poinformował, że w wyborach prezydenckich w przyszłym roku wystartuje jako kandydat niezależny. Co ciekawe, jego celem ma być "zwiększenie dochodów obywateli". Liczy też na to, że otrzyma poparcie partii politycznych.

Policja rozbiła sieć agencji towarzyskich w Katowicach. "Świadczyły usługi na akord"

Polska

45-letnia kobieta została zatrzymana przez śląską policję. Prowadziła ona sieć agencji towarzyskich w Katowicach. W interesie pomagał kobiecie jej mąż.

Zabłocki: Sąd Najwyższy nie jest żadną "stajnią Augiasza" naszpikowaną komunistycznymi oprawcami

Polska

Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, sędzia Stanisław Zabłocki podczas debaty w Senacie zarzucił prezydenckiej ustawie o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjność.

Morawiecki wyznaje: Mój syn był trudny. Nie raz dostał klapsa. Bywało, że nie wracał do domu na czas

Polska

Kornela Morawieckiego wzięło na wspominki. Przewodniczący Wolnych i Solidarnych zdradził "Super Expressowi" kilka tajemnic dotyczących swego syna, Mateusza. 

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.