15 grudnia 2017
piątek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Poseł Kukiz’15 Paweł Szramka skomentował słowa ministra Antoniego Macierewicza dotyczące rosyjskich ćwiczeń Zapad’17. Zdaniem parlamentarzysty, szef resortu Obrony Narodowej ma tendencje do antyrosyjskich komunikatów.

Na antenie TVP Info Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zasugerował, że rosyjsko-białoruskie manewry Zapad’17 nie zakończą się zgodnie z zapowiedzią. Szef MON uznał również, że są to najagresywniejsze ćwiczenia od 30 lat i będą kontynuowane z użyciem broni nuklearnej.

- Minister Macierewicz często ma takie wypowiedzi skrajnie antyrosyjskie

– komentuje Paweł Szramka (Kukiz’15).

- Myślę, że te ćwiczenia, które są teraz po stronie rosyjskiej są wręcz naturalnym odzewem Putina, wiadomo, że musi ćwiczyć warianty obrony czy też ataku przede wszystkim ze strony zachodniej od swojego państwa. Tak samo, jak Polska ćwiczy na poligonach, czy innych ćwiczeniach warianty, że bronimy się właśnie przed napastnikiem ze wschodu

– dodaje poseł.

- To jest też trochę koncepcja prężenia muskułów przez Rosję, żeby pokazać, że są silni, że ich armia się rozwija, że są w każdej chwili gotowi do tego, żeby zaatakować takie kraje, jak choćby Polska. Natomiast czy do tego dojdzie – ciężko spekulować. Słowa ministra Macierewicza podgrzewają atmosferę niewątpliwie, ale za każdym razem, kiedy minister Macierewicz wypowiada się o Rosji to tak, jak by mieli już praktycznie zaraz zaatakować

– podsumowuje.

 

Reporter: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot.: Facebook Paweł Szramka

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Kosiniak-Kamysz: Premier Morawiecki nie czuje klimatów polskiej wsi

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz krytycznie odniósł się do wczorajszego expose premiera Mateusza Morawieckiego w aspekcie rolnictwa. Premier zapowiedział m.in. zabieganie o wyższe dopłaty dla rolników oraz walkę z ASF, który rozprzestrzenił się w Polsce dotykając małych i średnich producentów trzody chlewnej.

Sasin (PiS): Premier Morawiecki jest nowym impulsem w rządzie

Poseł PiS Jacek Sasin skomentował zmianę na stanowisku premiera RP, które objął Mateusz Morawiecki, utrzymując jednocześnie kierownictwo w resortach finansów i rozwoju.

Niesiołowski o premierze Morawieckim: To popychadło i marionetka

Stefan Niesiołowski (Unia Europejskich Demokratów) odniósł się do objęcia przez Mateusza Morawieckiego stanowiska premiera RP oraz zachowania dwóch resortów: finansów i rozwoju.

"Zostawcie nam nasze miejsca pracy!" Kolejne protesty w Warszawie

8 grudnia do Warszawy przyjechało kilka tysięcy osób, by zamanifestować swój sprzeciw wobec planowanego wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra i uboju rytualnego. Przekaz był jasny: "Zostawcie nam nasze miejsca pracy!", "Nie zabierajcie jedynego źródła utrzymania!" Czy parlamentarzyści mimo wszystko, w imię ideologii poprą zakaz?

Koniec zwierząt w cyrku? Kolejna wojna pseudoekologów

Cyrk Zalewski – 135 lat wspaniałych tradycji, siedem pokoleń artystów oraz towarzyszących im zwierząt, dających radość szczególnie najmłodszej widowni...

Jakubiak o wotum nieufności: Nie będziemy oceniać rządu, bo i tak nie bierze głosu opozycji pod uwagę

24 listopada Platforma Obywatelska złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Zapytaliśmy posła Marka Jakubiaka (Kukiz'15) co sądzi o tym wniosku i pomyśle mianowania Grzegorza Schetyny premierem RP.

Krystyna Pawłowicz mocno o liderze PO: Grzegorz "zniszczę cię" Schetyna

Platforma Obywatelska 24 listopada złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Głównym zarzutem był brak reakcji polskiego rządu na ksenofobiczne i rasistowskie hasła, które miały być obecne podczas Marszu Niepodległości. Wniosek o wotum wobec rządu będzie głosowany 7 grudnia.

Patryk Jaki: Waltzowie dorobili się majątku na krzywdzie ludzkiej. Powinni te pieniądze oddać

Wczoraj odbyło się przesłuchanie Andrzeja Waltza, męża Hanny Gronkiewicz-Waltz, w sprawie przejęcia kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Jak twierdzi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, na przekrętach związanych z przejmowaniem kamienicy Waltzowie zgarnęli 5 mln zł.

Sejm przegłosował zmianę ordynacji wyborczej

Polska

Tej nocy Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej wyłożone przez PiS. Od teraz będzie obowiązywać dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Skasowano także możliwość głosowania korespondencyjnego oraz jednomandatowe okręgi wyborcze za wyjątkiem gmin do 20 tys. mieszkańców.

Premier Morawiecki chwali Tuska. "Zaczyna mówić jak Polska"

Bez komentarza

Premier Mateusz Morawiecki pochwalił Przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, że Tusk "zaczyna mówić w taki sposób jak Polska".

"Kandydat niezależny" po rosyjsku. Putin znowu w drodze po prezydenturę

Świat

Prezydent Rosji, Władimir Putin poinformował, że w wyborach prezydenckich w przyszłym roku wystartuje jako kandydat niezależny. Co ciekawe, jego celem ma być "zwiększenie dochodów obywateli". Liczy też na to, że otrzyma poparcie partii politycznych.

Policja rozbiła sieć agencji towarzyskich w Katowicach. "Świadczyły usługi na akord"

Polska

45-letnia kobieta została zatrzymana przez śląską policję. Prowadziła ona sieć agencji towarzyskich w Katowicach. W interesie pomagał kobiecie jej mąż.

Zabłocki: Sąd Najwyższy nie jest żadną "stajnią Augiasza" naszpikowaną komunistycznymi oprawcami

Polska

Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, sędzia Stanisław Zabłocki podczas debaty w Senacie zarzucił prezydenckiej ustawie o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjność.

Morawiecki wyznaje: Mój syn był trudny. Nie raz dostał klapsa. Bywało, że nie wracał do domu na czas

Polska

Kornela Morawieckiego wzięło na wspominki. Przewodniczący Wolnych i Solidarnych zdradził "Super Expressowi" kilka tajemnic dotyczących swego syna, Mateusza. 

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.