18 stycznia 2018
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Premier Morawiecki w swoim expose zapowiedział, że „ Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Marek Jakubiak z Kukiz'15 skomentował: „Tam nic nie było o przedsiębiorczości, jak traktować przedsiębiorców”.

Premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie roli państwa w gospodarce, mówiąc, że „Państwo wraca do gry na poważnie. Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Ponadto zapowiedział m.in. zwiększenie płacy minimalnej, uszczelnienie podatków i wydatków na służbę zdrowia, czy powstanie specjalnego pakietu ustaw dla przedsiębiorców w tzw. "Konstytucji dla biznesu”.

– Ja to z trybuny sejmowej powiedziałem, że jeżeli się parę paragrafów i kilkanaście punktów tejże ustawy poświęca na to, jak interpretować interpretacje, które mają interpretować z kolei prawo, to już samo w sobie jest takim wariactwem, że tak naprawdę należałoby mówić, że z wariatami mamy do czynienia

– stwierdza Marek Jakubiak.

Poseł ruchu Kukiz'15 bardzo krytycznie odniósł się do przemówienia premiera Morawieckiego na mównicy sejmowej. Ponadto zaznaczył, że w expose nie padły żadne konkrety, mające pozytywny wpływ na gospodarkę państwa, co notabene ma być głównym kierunkiem działań polskiego rządu na najbliższe dwa lata.

– Z pragmatycznego patrzenia przedsiębiorcy wynika, że ustawę o podatki CIT należy spakować i wyrzucić do kosza na śmieci i wprowadzić leczący te wszystkie patologie 1% podatek przychodowy. To się nazywa rewolucja, ale dałbym sobie rękę uciąć, że w związku z prostotą rozliczania tego podatku obligatoryjnego przyjedzie do Polski kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorstw z Zachodu, które też mają dosyć podatku CIT, a to by było kopnięcie do przodu. I to by była reforma gospodarcza

– wyjaśnia poseł.

– Przedsiębiorczość to jest spokojny sen przedsiębiorcy i tak należałoby to odczytać, czego życzę panu premierowi

– dodaje.

– O dziwo wszystkie liberalne i prawicowe rządy przykręcają śrubę przedsiębiorcom, a SLD, jako jedyne w ówczesnym czasie dokonało reformy obniżając podatek CIT i wprowadzając go jako liniowy podatek, do dnia dzisiejszego istniejący. Pytam się, czy to jest normalne i czy nie wstyd wszystkim prawicowcom, że to lewica musiała naprawiać i ułatwiać życie przedsiębiorcom, a oni dalej uważają przedsiębiorców za potencjalnych złodziei

– zaznacza Marek Jakubiak.

Jeżeli przedsiębiorczość ma polegać na tym, że będziemy zasuwać wszyscy w fabrykach zachodnich, bo przecież polskiego kapitału nie stać na budowanie fabryk, to jak mają wrócić te 2,5 mln ludzi, które wyjechało z Polski za chlebem? 2500 miesięcznie brutto? Nie wrócą!

– podsumowuje parlamentarzysta.

 

Redaktor: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot. videosejm.pl/FB Mateusz Morawiecki/FB Marek Jakubiak

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

DEJA VU! Warszawski Strajk Kobiet: "Przyszliśmy po prawo i sprawiedliwość!" (WIDEO)

W wyjątkowo zimną środę odbyła się manifestacja środowisk skupionych wokół Warszawskiego Strajku Kobiet. Manifestanci przeszli ulicami Warszawy rozpoczynając swój pochód spod biura Platformy Obywatelskiej. Kulminacyjnym momentem było pojawienie się maszerujących pod siedzibą partii wiodącej. Koniecznie musicie zobaczyć zajawkę tego, co działo się podczas protestu. 

Misiło (Nowoczesna): Ręcznik, który wiesza się na bramce jest lepszy od Kurskiego. TVP to kalka goebbelsowskiej propagandy!

Piotr Misiło skomentował dla wSensie.pl pojawiające się głosy o usunięciu ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Sprawa dotyczy kosztów organizacyjnych imprezy Sylwestrowej w Zakopanem.

Dyskusji o aborcji ciąg dalszy. "Prawo w Polsce to zbrodnia! Nawet jeśli ofiarą pada jeden człowiek"

Aborcja w Polsce nadal budzi kontrowersje. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Mimo uzyskanego wiele lat temu kompromisu są osoby, które chcą liberalizować bądź radykalizować obowiązujące przepisy.

Rzecznik Przedsiębiorców w Nowym Sączu, a nie w Warszawie? "Te gościnne miasto jest kuźnią biznesmenów"

Do Sejmu trafił projekt ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta ma stać na straży prawa firm z Polski i realizować założenia Konstytucji Biznesu. Klub Jagielloński przygotował obywatelską poprawkę, która przeniesie Biuro Rzecznika z Warszawy do Nowego Sącza. Miasto to jest nazywane "stolicą polskich milionerów" i jest wzorem rozwoju regionu.

Lubnauer (Nowoczesna): Przygotowaliśmy projekt, który liberalizuje przepisy aborcyjne

Katarzyna Lubanuer skomentowała dla wSensie.pl odrzucenie projektu "Ratujmy Kobiety".

Furgo (PO): Platforma to jedyne ugrupowanie, które jest w stanie rzucić rękawice PiSowi

Grzegorz Furgo skomentował dla wSensie.pl usunięcie z Platformy Obywatelskiej posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Jackowski (PiS): Totalna opozycja totalnie pogubiła się w tym kim naprawdę jest

Senator Jan Maria Jackowski skomentował dla wSensie.pl zapowiedź Grzegorza Schetyny o ukaraniu posłów, którzy złamali ustalenia wewnątrzpartyjne i zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Kamiński (UED): Przywództwo Schetyny jest słabe i każdy to widzi niezależnie od poglądów politycznych

Michał Kamiński skomentował dla wSensie.pl zapowiedź Grzegorza Schetyny o ukaraniu posłów, którzy złamali ustalenia wewnątrzpartyjne i zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Arabia Saudyjska sfinansuje Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku

Polska

Para prezydencka spotkała się w Warszawie z przedstawicielami religii i mniejszości narodowych. Wśród zaproszonych gości był m.in. przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP mufti Tomasz Miśkiewicz.

Krzysztof Pieczyński pobity. Szybka reakcja wiceministra Jakiego: To skandal!

Bez komentarza

Znany z kontrowersyjnych, bardzo antychrześcijańskich wypowiedzi aktor Krzysztof Pieczyński zamieścił na Facebooku post, w którym opisuje przykre przeżycia, jakie spotkały go w ostatnich dniach, porównując je do tych... ze stanu wojennego. Gwiazdor nie omieszkał przy tej okazji potępić patriotów i katolików.

Macierewicz grzmi: Nie możemy poddać się szantażowi Unii. Sankcje to próba narzucenia niewolniczej mentalności

Polska

Antoni Macierewicz po stracie funkcji szefa MON nie był aktywny w mediach. Wyjątek zrobił udzielając wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym opowiedział m.in. o tym co sądzi o sankcjach, którymi straszy nas UE oraz o sytuacji geopolitycznej Polski.

Wałęsa: Kiszczak działał na zlecenie Kaczyńskich!

Bez komentarza

Kolejna sensacyjna teoria Lecha Wałęsy. Były prezydent opublikował kontrowersyjny post na Facebooku, w którym przekonuje, że teczki Kiszczaka powstały na zlecenie braci Kaczyńskich.

Nie możesz znaleźć partnera seksualnego? Według Światowej Organizacji Zdrowia jesteś niepełnosprawny

Po godzinach

Ludzie, którzy nie uprawiają seksu lub usilnie, ale bezskutecznie szukają partnera by posiadać potomstwo, a także ci, którzy są w związku 12 miesięcy, ale nie współżyją lub nie mają potomstwa zostaną uznani za niepełnosprawnych. Światowa Organizacja Zdrowia chce tymi zmianami zapewnić wszystkim "prawo do reprodukcji”.

Mazurek do Schmidt: Wszyscy mówią, że się koncertowo zaoraliście

Polska

Dziennikarz Robert Mazurek rozmawiał z poseł Joanną Schmidt o sytuacji w jakiej znalazła się Nowoczesna i cała opozycja. Poruszył także temat zawieszenia przez parlamentarzystkę swojego członkostwa w partii.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.