środa
| 18 lipca 2018

Szramka (Kukiz’15): Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się wojsko. Skandaliczna sytuacja przez MON

Oliver Pochwat: sobota, 14 kwiecień 2018

Paweł Szramka (Kukiz’15) skomentował dla wSensie.pl skandal dotyczący mundurów galowych w Wojsku Polskim. Parlamentarzysta przedstawił kwestię dotyczącą mundurów galowych i polowych oraz oburzenie żołnierzy wynikające z faktu przymusu zakupu mundurów we własnym zakresie.

– Tę sytuację można skomentować znanym wszystkim wojskowym przysłowiem: "Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się wojsko". Jakiś czas temu MON zdecydował, że zmieniamy mundury galowe, zmieniamy wzór mundurów galowych na takie, które prawie niczym się nie różnią.

–powiedział Paweł Szramka

– MON nie zapewnił, żeby te mundury znalazły się w magazynach. Jak wiemy w przetargu zbiorowym, dużo taniej można by te mundury kupić. Teraz każe się żołnierzom kupować mundury galowe indywidualnie w zakładach, gdzie te mundury się produkuje.

– zaakcentował

– Tutaj jest spory bałagan nie tylko z mundurami galowymi, ale od kiedy jestem posłem, cały czas żołnierze piszą, że nie otrzymują mundurów polowych, w których na co dzień się poruszają.

– zaznaczył.

– Koszulek żołnierze nie dostają na magazynach, które są w charakterystycznym kolorze khaki. Żołnierze kupują je na portalach internetowych te stroje po to, żeby jako tako wyglądać.

–zwrócił uwagę.

 

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Adam Soboń

Fot.wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.