niedziela
| 15 lipca 2018

Piotrowicz (PiS) dla wSensie.pl: Gdzie w prawie unijnym znajduje się definicja praworządności?

Oliver Pochwat: środa, 04 lipiec 2018
Piotrowicz

Stanisław Piotrowicz skomentował dla wSensie.pl uruchomienie przez Komisje Europejską procedury wobec Polski. Sprawa ma związek z przeprowadzeniem reformy o Sądzie Najwyższym.

– Chciałbym się wreszcie dowiedzieć, na jakiej podstawie prawnej Komisja wkracza w sferę zastrzeżoną dla spraw wewnętrznych suwerennego państwa członkowskiego

– powiedział parlamentarzysta PiS.

– Chciałbym wreszcie się dowiedzieć, gdzie w prawie unijnym znajduje się i jak brzmi definicja praworządności, bo wszyscy o tej praworządności mówią, a jakoś nikt nie odwołuje się do definicji tejże praworządności. Czyżby to miał był taki wytrych, przy pomocy którego  otwiera się wszystkie drzwi i wkracza się w sferę suwerennych państw?

– pytał poseł.

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż Barbara Goliasz

Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.