niedziela
| 24 czerwca 2018

Jan Maria Jackowski (PiS): Mateusz Kijowski skompromitował się totalnie w oczach społeczeństwa [WIDEO]

Agnieszka Radzik: niedziela, 18 czerwiec 2017

W gruncie rzeczy jego postawa doprowadziła do upadku autorytetu czy, powiedzmy, prestiżu KOD-u – mówił Jan Maria Jackowski w rozmowie w wSensie.pl, komentując aktywność Mateusza Kijowskiego.

– Za dużo jest takich sytuacji, że a to widzimy na manifestacjach KOD-u pułkownika Mazgułę, który relatywizuje stan wojenny i prowadzi taki swoisty rewizjonizm historyczny, a to widzimy byłych wysokich funkcjonariuszy aparatu przymusu i opresji z czasów PRL-u, a to – jak w tym przypadku – słyszymy, że doszło do popełnienia przestępstwa wyjątkowo godnego napiętnowania

– komentował sytuacje Komitetu Obrony Demokracji senator PiS, nawiązując jednocześnie do decyzji sądu, który skazał lidera KOD-kapeli Konrada M. na 6,5 roku więzienia za handel kobietami.

– To jest za dużo, żeby twierdzić, że to jest sytuacja przypadkowa

– dodał.

– Pan Kijowski, skompromitował się totalnie w oczach społecznych, nie tylko poprzez to, że chciał być ikoną walki o praworządność, a uchylał się nawet od płacenia alimentów na swoje dzieci, co w Polsce jest wyjątkowo źle oceniane przez opinię publiczną, oraz okłamywał swoich zwolenników i sympatyków, twierdząc, że z działalności w KOD nie czerpie korzyści finansowych.

– podsumował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie
Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.