niedziela
| 24 czerwca 2018

Tyszka dla wSensie.pl: Rząd nie rozumie jak funkcjonują podatki i gospodarka. To się skończy niższymi dochodami budżetowymi

Ewa Zajączkowska: wtorek, 12 wrzesień 2017

 

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) skomentował rządowy pomysł podwyższenia płacy minimalnej oraz wpływ podwyższania podatków na gospodarkę państwa.

– Etatystom i socjalistom wszelkiej maści wydaje się, że można zadekretować wynagrodzenia, tzn., że rząd coś ustali i Polacy będą zarabiali więcej, nie tędy droga. Droga do wyższych pensji Polaków prowadziłaby przez obniżkę podatków.

– wyjaśnił wicemarszałek Tyszka.

– Mamy niestety wczorajsze zapowiedzi ozusowania umów „o dzieło”, to może mieć katastrofalne wręcz skutki dla polskiej gospodarki, wypychając rzeszę ludzi do szarej strefy. Rząd tego nie rozumie, nie do końca rozumie jak funkcjonują podatki, jak funkcjonuje gospodarka, po prostu to się skończy niższymi dochodami budżetowymi.

– dodaje.

Pierwotna propozycja rządu w kwestii minimalnego wynagrodzenia wynosiła 2080 zł. Ustawa zwiększająca minimalne wynagrodzenie oraz minimalną stawkę godzinową została skierowana na posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, gdzie została odrzucona. Do 15 września rząd ma przygotować ostateczną regulację tych dwóch kwestii, propozycja Rady Ministrów wynosi 2100 zł minimalnego wynagrodzenia brutto oraz 13,70 zł minimalnej stawki godzinowej.

 

Reporter: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot.: FB Stanisław Tyszka


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.