środa
| 18 lipca 2018

Gasiuk-Pihowicz dla wSensie.pl: Pomysły prezydenta są niekonstytucyjne

Redakcja: poniedziałek, 25 wrzesień 2017

Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz odniosła się do zaproponowanych dzisiaj przez prezydenta propozycji reform wymiaru sprawiedliwości.

– Wymiar sprawiedliwości potrzebuje usprawnienia. Obywatele długo czekają na orzeczenia, to jest głównym problemem. Jednak propozycje pana prezydenta w ogóle nie dotykają tego tematu.

– oceniła Gasiuk-Pihowicz.

– Kwestia obniżenia wieku, w którym sędziowie mają przechodzić w stan spoczynku – 65 lat – ma objąć wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, więc w tym także pierwszą prezes Sądu Najwyższego. Konstytucja jest tu jednoznaczna. Sześcioletnia kadencja, koniec kropka.

– stwierdziła.

– Na całym świecie sędziów, którzy mają duże doświadczenie orzecznicze bardzo się szanuje. Polska konstytucja mówi o tym, że sędziów wybiera Krajowa Rada Sądownictwa, a nie prezydent

– powiedziała.

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie

Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.