środa
| 18 lipca 2018

Jakubiak (Kukiz’15): Żaden Petru nie będzie decydował czy ja mogę mieć broń, czy nie

Ewa Zajączkowska: piątek, 29 wrzesień 2017

 

Ryszard Petru (Nowoczesna) na Facebooku odniósł się do pomysłu Kukiz’15 by zlikwidować uznaniowość komendanta policji ws. wydawania pozwoleń na broń, co w efekcie nieco ułatwi do niej dostęp, po spełnieniu odpowiednich warunków.

"Jeśli pozwolimy ludziom wziąć broń do ręki, wcale nie staniemy się przez to bezpieczniejsi. Im więcej broni na ulicach, tym większa pewność, że ktoś jej użyje, zarówno dorosły jak i dziecko, w awanturze, w korku, pod presją, w pracy, w korku, na boisku, by zaimponować kolegom, w aktach przemocy domowej, pod wpływem alkoholu lub przypadkowo, gdy źle zabezpieczona wystrzeli w trakcie pokazywania jej kolegom przez nasze dzieci…"

- czytamy fragment wpisu Ryszarda Petru na Facebooku

Poseł ruchu Kukiz’15, Marek Jakubiak skomentował ten wpis.

– Pan Ryszard opisuje przypadki, w których zapewne przewiduje swoje reakcje. Gdyby posiadał broń, to pewnie to wszystko by miało miejsce. (…) Ja myślę, że w odpowiedzialności swojej, wiedząc jakie ma się wady, pan Ryszard Petru nie zdecyduje się na posiadanie broni. Ja jestem posiadaczem broni, wiem jaka to jest odpowiedzialność, sam ją wziąłem na siebie i tyle. Natomiast to jest moja decyzja i żaden pan Ryszard Petru nie będzie tutaj decydował o tym, czy ja decyzję taką mam podejmować, czy nie…

– mówi poseł.

Reporter: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot.:


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.